Drukarki dla profesjonalistów – Epson SureColor SC-T

03.06.2019

Drukarki z serii Epson SureColor to kompaktowy sprzęt oferujący profesjonalne wydruki wielkoformatowe, który w porównaniu do tradycyjnych modeli dostępny jest w dużo niższej cenie. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat drukarek z serii SC-T? Oto 5 cech, które je wyróżniają!

Drukarki z serii SC-T świetna jakość wydruku

Mimo upływu lat oraz rozwoju technologicznego pozycja druku atramentowego pod względem jakości nadal jest niezagrożona – gwarantuje zdecydowanie najlepszą reprodukcję kolorów oraz trwałość. Drukarki z serii SC-T dodatkowo korzystają z atramentu UltraChrome XD2, który zapewnia odporność na promieniowanie UV, rozmazywanie i działanie wody. Z kolei za najwyższą precyzję wydruku odpowiedzialna jest głowica PrecisionCore – zmienna wielkość kropli tuszu do minimalnej objętości 4 pikolitów pozwala na osiągnięcie bezkonkurencyjnej rozdzielczości.

 

Drukarka Epson z serii SC-T

Tania w eksploatacji. Drukarki Epson z serii SC-T

W parze z najwyższą jakością idą także niski koszt wydruku oraz niezawodność. Jak to możliwe? Druk atramentowy wyeliminował konieczność podgrzewania podzespołów, co sprawia, że modele Epsona zużywają jedynie ułamek energii elektrycznej w porównaniu do urządzeń poprzedniej generacji. Atutem jest także brak podzespołów, które wymagają okresowej wymiany, co ogranicza koszty związane z eksploatacją urządzeń z serii SC-T. Warto podkreślić, że inżynierom Epsona udało się też usunąć mankament starszych modeli, który polegał na zatykaniu dysz głowicy przy sporadycznych wydrukach.

Niezwykle szybkie i wydajne drukarki Epson

Niższa cena w wydaniu Epsona wcale nie oznacza kompromisów na szybkości. W przypadku flgowego modelu SC-T5400 pierwszy wydruk otrzymujemy po upływie zaledwie 22 sekund. Pod względem wydajności sytuacja wygląda bardzo podobnie – pojemne wkłady (110 ml i 350 ml) zapewniają długą pracę bez konieczności uzupełniania tuszu. Warto także zwrócić uwagę na obecność technologii weryfi kacji dyszy (NVT), która zapobiega mikrouszkodzeniom głowicy. W efekcie urządzenie zapewnia powtarzalność wydruków na poziomie klasy komercyjnej, czyli coś, co dotychczas zarezerwowane było dla droższych urządzeń.

Kompaktowe rozmiary drukarek Epson SC-T – w sam raz do biura

Wszystkie drukarki wchodzące w skład serii SC-T cechują się niewielkimi gabarytami (maks. format druku to 24 oraz 36 cali), co sprawia, że idealnie wpasują się nawet w ograniczoną przestrzeń kameralnej pracowni. Co więcej, urządzenia zapewniają pełną elastyczność pod względem ich umiejscowienia – w opcji wolno stojącej dostępne są wraz ze stojakami, ale można je również swobodnie umieścić na biurku czy półce.

Epson – proste w obsłudze drukarki o nieograniczonych możliwościach

Wśród dostępnych funkcji znaleźć możemy m.in. drukowanie bez marginesów czy obsługę rolek o średnicy do 170 mm. Co więcej, mimo że drukarki powstały głównie z myślą o zadaniach wydruku wielkoformatowego, z powodzeniem – i to bez kłopotliwej zmiany ustawień – mogą jednocześnie drukować standardowe dokumenty w formatach A3 czy A4 (modele SC-T3100 i SC-T5100), zastępując tym samym drukarkę klasy biurowej. Dodatkowo każdy z modeli wyposażono w duży dotykowy ekran LCD, który zapewnia wygodną obsługę. Z kolei wbudowany moduł Wi-Fi pozwala na bezprzewodowe przesyłanie dokumentów do urządzenia bezpośrednio ze smartfonów czy tabletów.

Epson SC-T to seria drukarek dla profesjonalistów

Nowa seria powstała z myślą o projektantach, którzy potrzebują dobrej drukarki wielkoformatowej o niskim koszcie eksploatacji. Modele SC–T3400 i SC-T5400 świetnie sprawdzą się do drukowania rysunków CAD, projektów technicznych, architektonicznych, itp., a dodatkowo mogą także pełnić funkcję drukarki biurowej.

 

Epson Polska
ul. Bokserska 66
02-690 Warszawa

 

Czytaj też: Szybkie, precyzyjne i tanie w eksploatacji – drukarki Epson dla projektantów

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in