Droga nr 94 w Olkuszu zostanie rozbudowana

28.08.2017

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał program inwestycji dla rozbudowy drogi krajowej nr 94 w Olkuszu, który zapewnia finansowanie dla tej inwestycji.

Droga jest jedną z najbardziej zatłoczonych w Małopolsce. Średnie dobowe natężenie ruchu na tym odcinku wacha się od 22 do 25 tysięcy pojazdów.

Inwestycja obejmuje dwujezdniowy olkuski odcinek dk 94 o długości ok 4,3 km. Rozbudowa rozpocznie się w rejonie Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław”, a zakończy w rejonie skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Pakuską.

W ramach rozbudowy podniesione zostaną parametry nośności drogi do 115 kN/oś. Zadanie obejmuje też szereg inwestycji poprawiających przepustowość i bezpieczeństwo ruchu. Przebudowane zostaną skrzyżowania, na których m.in. zainstalowana będzie sygnalizacja świetlana oraz zatoki autobusowe. Powstaną też nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, a komfort życia mieszkańców Olkusza poprawią ekrany akustyczne.

Szacunkowy łączny koszt inwestycji wynosi 113,9 mln zł, a jej realizacja zaplanowana jest na lata 2020–2021.

 

Źródło: MIiB

 

Fot. © travelwitness – Fotolia.com

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.