DK20 Korne-Kościerzyna – początek rozbudowy

27.05.2020

Jest kontrakt na rozbudowę DK20 Korne–Kościerzyna. W ramach zadania zostaną przebudowane skrzyżowania oraz powstanie ciąg pieszo-rowerowy.

 

Fot. 44833 – pixabay.com

 

Odcinek DK20 Korne–Kościerzyna zostanie przebudowany przez firmę Polaqua SA. Inwestycja powstanie w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Początek odcinka Korne–Kościerzyna drogi krajowej nr 20 o długości blisko 6,2 km znajduje się na skrzyżowaniu DK20 z drogą wojewódzką nr 235 w miejscowości Korne, a koniec dochodzi do obwodnicy Kościerzyny. Umowa z wykonawcą zakłada rozbudowę droga krajowa nr 20 wraz ze skrzyżowaniami znajdującymi się na tym odcinku. Główną zmianą będzie realizacja ronda, które zlokalizowano w Kornem na skrzyżowaniu DK20 z drogą wojewódzką nr 235. Przebudowane zostaną również cztery inne skrzyżowania poprzez między innymi budowę lewoskrętów. Przejazd przez linię kolejową koło Łubiany będzie zmodernizowany poprzez poprawienie jego geometrii (przesunięcie jezdni o ok. 3,5 m na południe). Dzięki temu poprawi się widoczność, a przejazd przez tory będzie wygodniejszy.

Dodatkowo wybudowane oraz przebudowane zostaną krótkie odcinki dróg wojewódzkiej i gminnych w miejscach wlotów na skrzyżowania, jak również większość obiektów inżynierskich oraz szereg elementów istniejącej infrastruktury technicznej. Na całej długości drogi zostanie też zrealizowany ciąg pieszo-rowerowy.

Realizacja odcinka DK20 Korne–Kościerzyna potrwa rok i będzie kosztowała prawie 46,7 mln zł.

 

Źródło: GDDKiA

 

Czytaj także: Obwodnica Kościerzyny już przejezdna

Program inwestycji dla budowy obwodnicy Szczecinka

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.