DesignCAD 3D Max 18.1 PL

20.12.2007

… jest programem do tworzenia profesjonalnej dokumentacji, modelowania przestrzennego i animacji.

Program jest  przeznaczony do projektowania budowlanego, mechanicznego, konstrukcji drewnianych, więźb dachowych, biżuterii, wzorów tkanin, wzorów płytek ceramicznych, modelowaniu witraży, pomostów, ogrodów, a także do nauki i zabawy.
W wersji  DesignCAD 3D Max 18, dla uzyskania większej zgodności z programem AutoCAD, opracowano import plików z zachowaniem obiektów typu wymiar. Dodatkowo, rozszerzono obsługę warstw, stylów linii, rzutni i bloków w obu formatach DWG i DXF do wersji 2008. Nowe intuicyjne menu pozwala w łatwy sposób zdefiniować układ źródeł światła na rysunku. Wyrafinowane a mimo to intuicyjne narzędzia, zaawansowane możliwości geometrii konstrukcyjnej, skróty klawiaturowe, zarządzanie warstwami umożliwiają wykonanie dowolnej dokumentacji technicznej.
Dostęp do pełnego zakresu modelowania 3D z możliwością wykorzystania podstawowych obiektów przestrzennych: prostopadłościanu, sfery, połówki sfery, ostrosłupa, walca, stożka i torusa. Do tworzenia nowych obiektów 3D służą polecenia wytłaczania i obracania a także można wykorzystać operacje boolowskie dodawania, odejmowania i znajdowania części wspólnej dwóch brył. Dodatkowo, w tej wersji programu dostępne są nowe opcje siatki umożliwiające tworzenie powierzchni krzywoliniowych. Animacja, rendering, materiały i tekstury, wykorzystanie efektu przezroczystości i mgły.
Program zawiera ponad 10 000 standardowych symboli 2D i ponad 700 symboli 3D.
DesignCAD 3D Max 18 ma nowy układ menu z wyświetlanymi ikonami poleceń pozwalający osobom dopiero rozpoczynającym pracę w programie na szybkie opanowanie programu.  DesignCAD jest nie tylko programem szybkim w nauce ale także niezwykle wydajnym podczas pracy. Program posiada ponad 200 poleceń rysowania i edycji, do których zalicza się 8 typów okręgów i elips, 12 łuków i krzywych, 12 linii i punktów, 6 płaszczyzn i wieloboków, 10 poleceń obrotów i kopiowania oraz 7 poleceń przycinania linii. Dostępnych jest 7 jednostek miary (m.in. milimetr, centymetr, metr) i 12 różnych sposobów wymiarowania (m.in. liniowy, łańcuchowy, bazowy, średnicy, promienia, kąta). Do precyzyjnego rysowania służy 11 różnych trybów przyciągania kursora (m.in. punkt najbliższy, środkowy, punkt przecięcia linii).
Wymagania systemu
•   Procesor pentium 4 (lub lepszy)
•   512+ Mb RAM, +1GB Windows Vista
•   Karta graficzna z wsparciem OpenGL (wymagane w Windows Vista)
•   Monitor o rozdzielczości co najmniej 1024 x 768.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.