Czy pamiętasz o zabezpieczeniu instalacji wodnej przed bakteriami?

Artykuł sponsorowany

06.05.2020

W jaki sposób można skutecznie eliminować bakterie z instalacji wodnych? Poznaj urządzenia Danfoss gwarantujące sprawną dezynfekcję.

 

W kontekście wody pitnej i układów cwu niezaprzeczalnie jedną z najważniejszych rzeczy jest bezpieczeństwo jej użytkowania. Mówiąc wprost: zabezpieczenie przed bakterią Legionelli. Sposoby takie, jak: lampy UV, dezynfekcja chemiczna czy termiczna są znane od lat, wszystkie z pewnymi zaletami i wadami. Ze względu na prostotę i minimalne nakłady najczęściej stosowaną metodą jest cykliczny przegrzew instalacji, wiąże on się jednak często z czasochłonną procedurą ze względu na konieczność sprawdzenia osobno każdego pionu instalacji, nierzadko znajdujących się w różnych budynkach, czy też koniecznością interwencji, aby proces się powiódł.
Pytanie brzmi, czy można usprawnić całą procedurę dezynfekcji?
Odpowiedź Danfoss: Oczywiście! Rozwiązaniem jest CCR2+ sterownik przegrzewu i rejestrator temperatur wraz z termostatycznymi zaworami cyrkulacyjnymi MTCV.
Jest to efekt połączenia wieloletniego doświadczenia w dziedzinie regulacji temperatury oraz nowoczesnych technologii wykorzystywanych w inteligentnych budynkach, scalając tym samym instalację hydrauliczną z systemem BMS. Takie rozwiązanie ma na celu maksymalną efektywność pracy instalacji oraz zredukowanie kosztów pracy instalacji oraz obsługi przez ograniczenie wymaganych działań serwisantów. Wszystko to podane w przyjaznej i prostej dla użytkownika formie, tak aby nie trzeba było polegać tylko na swojej pamięci, a o instalacji można niemalże zapomnieć.

Rysunek 1. Schemat instalacji ze sterownikiem CCR2+ oraz jednostką podrzędną CCR+

Mamy więc komunikację w protokole Modbus IP oraz RS485 RTU pozwalającą na synchronizację i centralne sterowanie kolejną częścią budynku wygodnie z poziomu systemu BMS. Pozwala to również na stały nadzór i rejestrację temperatur w instalacji, ułatwiając i przyspieszając tworzenie raportów pracy instalacji. Natomiast wbudowana aplikacja Web pozwala na dostęp do tych wszystkich danych z poziomu dowolnego urządzenia mobilnego lub komputera, umożliwiając również zmianę parametrów pracy systemu. Łatwa rozbudowa systemu o jednostki podrzędne CCR+ czy kolejne sterowniki CCR2+, pozwala na dowolną adaptację układu nawet do bardzo rozległych instalacji, tworząc jeden spójny i współpracujący ze sobą system, co pozwala na efektywne wykonywanie przegrzewu dużych i skomplikowanych instalacji bez konieczności ingerencji w instalację, czy też wymiany pompy.

Rysunek 2. Sterownik CCR2+ oraz zawór MTCV-C produkcji Danfoss

Podsumowując, sterownik CCR2+ oraz zawory MTCV-C to rozwiązanie skrojone na potrzeby nowoczesnych budynków i instalacji, nastawionych na niezawodną i efektywną pracę połączoną z dostępem do pełnych informacji o działaniu układu oraz zapewnieniu natychmiastowo wody na wylewce o żądanej temperaturze w każdej części instalacji. Jednocześnie eliminując skargi na pracę instalacji, pozwalając na zminimalizowanie potrzebnych nakładów pracy, kosztów oraz ‘zapomnienie’ o instalacji.
Więcej informacji o rozwiązaniu na profilu YouTube Danfoss Poland oraz na stronie www.danfoss.pl

 

 

Danfoss

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in