Contraflam Priva Lite – nowoczesne szklenie ognioodporne

09.05.2017

We współczesnym budownictwie wykorzystuje się szkło, którego właściwości w coraz większym stopniu zapewniają bezpieczeństwo ludzi znajdujących się wewnątrz budynków.

Zalety takiego szklenia muszą być połączeniem estetyki oraz wysokiej funkcjonalności produktu. Dlatego też Vetrotech oraz Glassolutions, należące do grupy Saint-Gobain, stworzyły na bazie sprawdzonych rozwiązań obu firm – Contraflam Priva Lite. Jest to połączenie dobrze znanych rozwiązań obu marek: Contraflam – zaawansowanego bezpiecznego szkła o właściwościach przeciwpożarowych ze szkleniem Priva Lite, które pod wypływem pola elektrycznego zmienia swoją przezierność z matowego na stan przezroczysty.

 

 

– Nasz nowy produkt, który stworzyliśmy wraz z Glassolutions, to połączenie estetyki z bezpieczeństwem. Contraflam Priva Lite zapewnia skuteczną odporność ogniową, która w zależności od typu produktu może wahać się od 30 do nawet 120 minut – mówi Grzegorz Sołtys, dyrektor Vetrotech Polska.

Contraflam Priva Lite zapewnia przedostawanie się niemal identycznej ilości promieni słonecznych przez szklenie do wnętrza budynku, zarówno gdy jest matowe, jak i przezroczyste, dzięki czemu ograniczane jest użycie sztucznego oświetlenia w pomieszczeniach, a w efekcie energii elektrycznej. Ponadto nowy produkt charakteryzuje się lepszą izolacją akustyczną od standardowego szkła laminowanego.

Szklenie, poza wysokimi właściwościami przeciwogniowymi, pozwala także na dowolną aranżację pomieszczeń dzięki możliwości kontroli jego przezierności. W ten sposób architekci i projektanci otrzymują możliwość zaprojektowania wnętrza obiektów wedle ich koncepcji, oddzielając strefy prywatne od publicznych w biurze, urzędzie czy też przychodni lekarskiej. Zmiana przezierności szkła następuje niemal natychmiastowo, dzięki czemu w każdej chwili można zaaranżować otoczenie do potrzeb w danej chwili.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.