Budowa podlaskiej S8 nabiera tempa

29.01.2015

Umowę na realizację ostatniego podlaskiego odcinka S8 podpisali 28 stycznia przedstawiciele GDDKiA i hiszpańskiego konsorcjum firm RUBAU POLSKA oraz CONSTRUCCIONES RUBAU S.A. Hiszpania.

Kontrakt na roboty opiewa na 454,9 mln zł – za taką kwotę wykonawca ma wybudować 14,91 km dwujezdniowej drogi ekspresowej od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa, na której zaprojektowano m.in.: jeden most, siedem wiaduktów i jeden węzeł Szumowo. Powstaną też drogi serwisowe oraz urządzenia służące ochronie środowiska: 2,5 km ekranów akustycznych, 13 przejść dla zwierząt, w tym 2 górą, a nawet  zbiorniki lęgowe dla płazów.

Inwestycja ma być gotowa w lecie 2017 r., a konsorcjum daje na swoje prace 10-letnią gwarancję.

Tym samym wiosną tego roku wszystkie brakujące odcinki podlaskiej S8 (łącznie – 44 km) będą już w budowie, bowiem fragment ekspresówki od obwodnicy Zambrowa do Jeżewa (z podziałem na dwa pododcinki – do Mężenina i od Mężenina do Jeżewa) realizuje od ubiegłego roku włoska firma Astaldi.

 

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.