Budowa odcinka Ornowo-Wirwajdy S5 rozpoczęta

29.07.2020

Odcinek Ornowo–Wirwajdy S5 będzie miał długość ponad 5 km, a termin jego realizacji wynosi 31 miesięcy.

 

Uroczyste wbicie łopaty na budowie odcinka Ornowo-Wirwajdy S5

 

Odcinek Ornowo–Wirwajdy S5 w województwie warmińsko-mazurskim zostanie zrealizowany przez firmę Budimex. Wartość umowy podpisanej z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie wynosi 165,6 mln zł netto. Symboliczne wbicie łopaty odbyło się 24 lipca.

Odcinek drogi ekspresowej S5 Ornowo–Wirwajdy będzie miał długość prawie 5 km. Fragment ten jest kontynuacją obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16 i stanowi część trasy ekspresowej S5 do Grudziądza, a końcowo do Wrocławia. Oficjalne rozpoczęcie prac odbyło się trzy miesiące po podpisaniu umowy.

Generalny wykonawca wybuduje drogę o przekroju dwujezdniowym oraz przebuduje poprzeczne ulice dojazdowe do obwodnicy. Powstanie również węzeł Ostróda Zachód, dwa wiadukty i cztery przejścia dla zwierząt. Cały projekt ma zostać zrealizowany w ciągu 31 miesięcy od momentu rozpoczęcia prac. Do czasu budowy nie wliczają się okresy zimowe.

Odcinek S5 Ornowo–Wirwajdy jest kolejną inwestycją drogową Budimeksu w tej części Polski. Firma była już wykonawcą obwodnicy Olsztyna oraz południowej obwodnicy Ostródy Pododcinek B – fragmentu drogi ekspresowej S7 o długości 9,7 km i drogi krajowej DK16 o długości 9 km. W zakresie prac ostródzkiej inwestycji była też realizacja największego w Europie mostu typu extradosed. Rekordowa czteroprzęsłowa przeprawa o długości 677 m została wykonana w technologii nawisowej.

 

Czytaj także: Umowa na budowę S5 Ornowo-Wirwajdy podpisana

Kontynuacja prac na S5 Nowe Marzy-Dworzysko

S5 Świecie Południe-Bydgoszcz Północ – umowa podpisana

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.