Bielany Business Point gotowy

09.03.2017

Nowy biurowy projekt we Wrocławiu – Bielany Business Point uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Pięciokondygnacyjny biurowiec klasy A oferuje 12 tys. m² powierzchni, w której zadbano o innowacyjne rozwiązania technologiczne umożliwiające znaczną redukcję zużycia energii.

Inwestycję spółki Megapolis zrealizowaną przy ul. Irysowej 1 w Bielanach Wrocławskich zaprojektowano bowiem tak, by spełniała wymogi dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2010/31/UE z 19 maja 2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Zgodnie z tym unijnym dokumentem przewidziane standardy zaczną obowiązywać dopiero w 2021 r. Tymczasem wprowadzone w nowym biurowcu rozwiązania powodują, iż izolacyjność termiczna budynku jest wyższa o 30% w stosunku do obiektów budowanych zgodnie z normami obowiązującymi w minionym roku. – Dodatkowo w Bielany Business Point o 30% zredukowane jest też zapotrzebowanie energetyczne. Dzięki temu najemcy mogą ograniczyć koszty eksploatacyjne, zgodnie z naszymi szacunkami, nawet o 15% – przekonuje Adam Pietkiewicz, współwłaściciel Megapolis. Jednocześnie deweloper zapewnia indywidualne opomiarowanie mediów dla najemców.

 

 

Na każdym piętrze Bielany Business Point można zaaranżować biuro już o wielkości 150 m², a na większych najemców czekają moduły liczące po 2,5 tys. m². Komfort pracy zwiększają dodatkowo uchylne okna zapewniające dostęp do świeżego powietrza.

Estetyczna, stonowana architektura biurowca nawiązuje do modernistycznych wzorców. Dodatkowo okładziny elewacji w atrium zostały wykonane z nanoglasu w kolorze białym. – Jest to spiek mączki marmurowej ze szkłem, dający efekt z jednej strony szkła, a z drugiej – delikatnego odwzorowania charakterystycznej dla kamienia struktury. Bielany Business Point to pierwsza inwestycja w Europie, w której materiał ten został wykorzystany na tak szeroką skalę – tłumaczy Paweł Bal, menedżer projektu.

W budynku zaplanowano parking na 272 miejsca postojowe, z czego 141 znajduje się w podziemnym garażu. Deweloper wprowadził również udogodnienia dla rowerzystów oraz innowacyjną platformę car sharingową do dyspozycji najemców.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.