Bezszczotkowe silniki do elektronarzędzi HiKOKI

31.10.2018

HiKOKI wprowadza na rynek nową generację silników stosowanych w młotach obrotowych i wyburzeniowych, szlifierkach, piłach tarczowych i kluczach udarowych, w dużej mierze bezobsługowych i zapewniających długi cykl pracy.

– Pozbawione szczotek węglowych silniki urządzeń nie są narażone na zwiększone opory pracy, dzięki czemu wzrasta wydajność silnika. Mniejsze zużycie oznacza niższe zapotrzebowanie na serwis i konserwację, a to z kolei oznacza więcej czasu pracy i większą wydajność na placu budowy – mówi Mateusz Kaczmarski, menadżer ds. marketingu HiKOKI Polska.

Wyjściowa moc bezszczotkowego silnika jest wyższa niż jego szczotkowego odpowiednika. Warto też pamiętać, że dzięki elektronicznemu obwodowi sterującemu urządzenia mają zapewnioną kontrolę pracy. Bez względu na źródło zasilania, ewentualne spadki napięcia, które mogą doprowadzić do przerw w pracy lub obniżenia wydajności urządzenia, pracują sprawnie i wydajnie. Opracowany przez markę HiKOKI nowy model obwodu z powodzeniem wykorzystano m.in. w kluczach udarowych (modele WR14VE, WR16SE, WR 22SE, WR25SE) oraz szlifierce kątowej (G13VE).

 

 

Nowa generacja silników została także wykorzystana w pile tarczowej C6MEY z trybem cichym. Dzięki takiemu rozwiązaniu piła rozpoczyna pracę na niższych obrotach i z niższym poziomem hałasu. Z biegiem czasu zastosowany w pile obwód rozpoznaje wzrost obciążenia roboczego, zwiększając moc i obroty silnika.

Pod względem wydajności dwa młoty wyburzeniowe, wyposażone w bezszczotkowe silniki, nie są mniej wydajne od młotów obrotowych. Model H45MEY z silnikiem o mocy 1150 W osiąga energię uderzenia 10,1 J według EPTA. Zdolność wyburzeniowa wynosi 131 kg (na 30 minut pracy). Model H60MEY z silnikiem o mocy 1500 watów (energia uderzenia: 15,9 J) zapewnia zdolność wyburzeniową na poziomie 164 kg.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in