Biurowiec Postępu 14, którego deweloperem jest HB Reavis, otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Inwestycja zrealizowana w samym sercu biznesowej części Mokotowa oferuje 34 500 m² nowoczesnej powierzchni biurowej.
Inwestycja liczy od siedmiu do dziesięciu kondygnacji naziemnych. Znajduje się u zbiegu ulic Marynarskiej i Postępu. Projekt Postępu 14 został przygotowany przez pracownię Hermanowicz Rewski Architekci. Charakterystyczny design i odważna bryła sprawiają, że obiekt bardzo dobrze wpisuje się w postindustrialny klimat dawnego Służewca Przemysłowego. Cechą wyróżniającą inwestycję jest efektowna szklana elewacja utrzymana w kolorystyce szarości, czerni i pomarańczu. Do jej wykonania wykorzystano ponad 440 ton szkła. Kolorowe elementy fasady współgrają z oryginalnym wystrojem lobby, którego ściany obłożone zostały czerwonym trawertynem sprowadzonym z Iranu. Powierzchnia kamiennej okładziny to aż 400 m². W holu budynku uwagę przyciąga również dekoracyjne oświetlenie sufitu zaprojektowane w systemie Barrisol.
Postępu 14 w ramach precertyfikacji ekologicznej BREEAM oceniono na wysokim poziomie Excellent. Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów oraz nowoczesnych rozwiązań inwestycja zapewnia optymalizację kosztów eksploatacji powierzchni biurowej. Przeszklona fasada budynku umożliwia dostęp światła dziennego, zapewniając z jednej strony wyższy komfort pracy, a z drugiej mniejsze zużycie energii elektrycznej. Ponadto zarówno na zewnątrz, jak i we wszystkich częściach wspólnych biurowca zainstalowano energooszczędne żarówki LED.
Kompleks wyposażony jest również w system komputerowego zarządzania (BMS) oraz klimatyzację i wentylację z centralną funkcją nawilżania powietrza i możliwością indywidualnego regulowania temperatury. Zadbano także o zmniejszenie zużycia wody do podlewania zieleni czy uzupełniania wież chłodniczych poprzez wykorzystanie wody deszczowej magazynowanej w specjalnym zbiorniku retencyjnym.
Budynek wyposażony został w wiele udogodnień, wśród których na szczególną uwagę zasługują: system sczytywania tablic rejestracyjnych, umożliwiający wjazd na parking bez konieczności zatrzymywania się i przykładania karty do czytnika, oraz szybkobieżne windy z ultranowoczesnym systemem sterowania, zapamiętującym piętra, do jakich mają dostęp poszczególni użytkownicy. Zgodnie z założeniami dotyczącymi przyjaznego i jednocześnie innowacyjnego środowiska pracy, w ramach inwestycji zaprojektowano też zielone patio o powierzchni blisko 1500 m², które zostało obsadzone licznymi drzewami, krzewami i bylinami, takimi jak np. derenie, hortensje, a także mierzące po 6-7 m rozłożyste klony i brzozy. Centralnym elementem wewnętrznego dziedzińca jest charakterystyczny, niewysoki pagórek. Na terenie obiektu znajduje się również dodatkowa infrastruktura w postaci stojaków na rowery, natrysków oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
Budowa Postępu 14 rozpoczęła się w listopadzie 2013 r.