Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

e-Sekocenbud w portalu PIIB

11.09.2014

Z końcem sierpnia br. Polska Izba Inżynierów Budownictwa udostępniła w portalu PIIB dla swoich członków nową usługę wydawnictwa Sekocenbud – e-Sekocenbud. Usługa ta jest źródłem informacji niezbędnych na różnych etapach kosztorysowania, zarówno przy szacowaniu planowanej inwestycji, jak i wykonywaniu kosztorysu szczegółowego.

Poprzez usługę e-Sekocenbud można uzyskać dostęp do:

- BAZY CEN MATERIAŁÓW – obecnie ok. 100 tys. pozycji asortymentowych, znanych na rynku producentów systemów, powszechnie stosowanych w nowych technologiach robót budowlanych.

- BAZY CEN SPRZĘTU BUDOWLANEGO, która zawiera ceny od firm wynajmujących sprzęt lekki, ciężki oraz różnego rodzaju narzędzia.

- BAZY CEN WYPOSAŻENIA I URZĄDZEŃ, która zawiera wyroby, urządzenia i instalacje niezbędne do wyposażenia różnych obiektów budowlanych: szpitali, szkół, boisk sportowych, stacji paliw itd.

- BAZY ARCHIWALNYCH CEN ROBÓT I OBIEKTÓW BUDOWLANYCH – niezbędnych do waloryzacji robót i prognozowania zmian w przyszłości.

 

W usłudze e-Sekocenbud dostępne są również takie informacje techniczne i ekonomiczne, jak:

- Trendy zmian cen wybranych czynników produkcji (materiałów, sprzętu) w dowolnym okresie, korzystając z archiwum cen w kolejnych latach i miesiącach.

- Karty katalogowe zawierające pełną informację techniczną materiałów i produktów, m.in. sposób użytkowania, skład, parametry, właściwości.

- Różne jednostki miary materiałów. Ceny podawane są w jednostkach handlowych – w takich najczęściej występują u dostawcy w jego ofercie, oraz jednostkach kosztorysowych stosowanych przy wycenie robót i zgodnych z jednostkami nakładów zawartych w katalogach. Wybór określonej jednostki należy do użytkownika.

 

Oprócz baz cenowych w portalu znajduje się „BAZA WIEDZY”, gdzie umieszczono informacje o nowościach technicznych, aktualizacjach prawnych w zakresie branży budowlanej wraz z interpretacjami, porady ekspertów w dziedzinie kosztorysowania, a także wybrane artykuły z prasy branżowej.

 

Dostęp do usługi e-Sekocenbud możliwy jest poprzez zalogowanie się na stronie PIIB (Portal PIIB – zaloguj się) za pomocą loginu i hasła przekazanego w związku z uruchomieniem elektronicznych zaświadczeń członkostwa w Izbie.

 

Źródło: PIIB

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube