Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nagroda SEEN-PZITS AQUARINA

09.11.2007

Nagroda SEEN-PZITS AQUARINA została ufundowana w 1999 r. przez firmę SEEN Technologie, a od 2003 r. jej patronem jest doc. dr Krzysztof Lipiński.

Nagroda jest przyznawana za osiągnięcia w badaniach naukowych i wdrażaniu nowych technologii służących ochronie środowiska w dwóch kategoriach: naukowo-badawczej i techniczno-wdrożeniowej (zgodnie z regulaminem). Laureaci otrzymują statuetkę z brązu dłuta artystki Anny Szalast oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł. Nagroda AQUARINA jest wręczana raz w roku podczas wiodących konferencji organizowanych przez Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych. Nagroda AQUARINA jest przyznawana wybitnym przedstawicielom zarówno polskich jak i zagranicznych środowisk naukowych i inżynierskich. Nagroda specjalna AQUARINA jest przyznawana za całokształt osiągnięć w dziedzinie ochrony środowiska, wkład w rozwój nauki i dydaktyki, wdrożenia innowacyjne oraz działalność społeczną na rzecz środowiska.
Na XX konferencji „Postęp techniczny w wodociągach”, Wrocław 25-27 października 2007 r., nagrodę otrzymali:
- w kategorii naukowo-badawczej:
Dr inż. Alina Pruss (Politechnika Poznańska) za pracę "Wpływ przerw w eksploatacji filtrów węglowych na ich aktywność biologiczną".
- w kategorii techniczno-wdrożeniowej:
Doc. dr inż. Jacek Wąsowski (Politechnika Warszawska), inż. Beata Zaleska (MPWiK w Warszawie) za pracę "Badania nad usuwaniem substancji organicznych z wody infiltracyjnej w Wodociągu Praskim w Warszawie".

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube