Drzewni specjaliści

09.11.2007

Rawl, najstarsza marka systemów zamocowań na świecie, wprowadziła na polski rynek wkręty do drewna typu DS.

Charakteryzuje je wyjątkowe zabezpieczenie antykorozyjne, które sprawdza się nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych. Wkręty RawlPlug typ DS to alternatywne rozwiązanie dla wykorzystywanych dotąd wkrętów mosiężnych i ze stali nierdzewnej. Zostały one pokryte organiczną powłoką, która stanowi wyjątkowe zabezpieczenie przed korozją. Dzięki temu wkręty te pozostają niezawodne nawet w najcięższych warunkach zewnętrznych, doskonale znosząc zarówno ostre słońce, ulewne deszcze, jak też silne mrozy. Produkt wyróżnia specjalny frez wiercący oraz gwint grubo zwojowy do drewna. Dzięki tym rozwiązaniom czas wkręcania został ograniczony do niezbędnego minimum. Jest to niezwykle istotne dla osób, które montażem elementów drewnianych zajmują się zawodowo. Wkręty te spowodują, że ich praca stanie się łatwiejsza i bardziej efektywna, a włożony w nią wysiłek – mniejszy.
Posiadają one specjalny łeb umożliwiający licowanie wkrętów z podłożem, dlatego jego główka nie wystaje ponad powierzchnię przykręcanego elementu. Pozwala to uniknąć zahaczenia czy nawet zranienia o wystającą główkę wkrętu.
Wkręty do drewna RawlPlug typ DS firmy Koelner przeznaczone są do montażu drewna. Z łatwością zamocujemy nimi drewniane elewacje, a także deski tarasowe. Będą one również niezwykle pomocne przy budowie altan, układaniu ścieżek w ogrodzie, czy wykładaniu drewnianych obrzeży basenów. Zalety wkrętów najbardziej widoczne w pracach prowadzonych na zewnętrz, jednak mogą być one wykorzystywane także wewnątrz budynków. Z powodzeniem można je stosować do przykręcania stolarki okiennej i drzwiowej, są także użyteczne podczas montażu schodów, podłóg, poręczy czy balustrad.

Niewątpliwym atutem omawianych wkrętów jest zamknięcie ich w poręcznym opakowaniu. Umieszczone zostały w estetycznych, plastikowych pudełkach, które ułatwiają ich przechowywanie i sortowanie. To rozwiązanie pomaga także utrzymywać wkręty w niezmiennym porządku. Opakowanie zostały wyposażone w rączki, co stanowi dodatkowe udogodnienie podczas przenoszenia wkrętów w różne miejsca pracy.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in