Wspólne laboratorium TAURONA i AGH

02.03.2017

Laboratorium Badań Analizatorów Jakości Energii Elektrycznej to nowoczesna pracownia laboratoryjna, która powstanie w Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Wspólny projekt TAURON Dystrybucja i Akademii Górniczo-Hutniczej ma na celu utworzenie nowoczesnej jednostki zajmującej się badaniem parametrów jakości energii elektrycznej.

TAURON zakupi i wyposaży laboratorium w stanowiska badawcze, urządzenia, przyrządy i aparaturę pomiarową niezbędną do przeprowadzania badań i certyfikacji analizatorów jakości energii elektrycznej. Obecnie trwa organizacja laboratorium, w tym zakup aparatury badawczej i pomiarowej, a jego uruchomienie planowane jest w połowie roku.

 

Fot. Tauron

 

Pracę laboratorium i realizowane projekty będą koordynowane przez zespół składający się z przedstawicieli AGH i TAURONA. Współpraca pomiędzy środowiskiem naukowym i praktykami ze spółki energetycznej ma pozwolić na wykorzystywanie laboratorium zarówno na potrzeby badań naukowych, jak i energetyków, w tym do rozwiązywania praktycznych problemów występujących w sieciach elektroenergetycznych. Badanie parametrów jakości energii jest o tyle ważne dla spółki energetycznej, że pozwala na podniesienie standardów w zakresie jakości i niezawodności dostaw energii elektrycznej. Celem jest uzyskanie akredytacji w Polskim Centrum Akredytacji i prowadzenie certyfikowanych badań.

Utworzenie laboratorium to jedna z wielu wspólnych inicjatyw TAURONU i wyższych uczelni o profilu technicznym. W obszarze dystrybucji od 2013 r. działa Rada Naukowa wspierająca prorozwojowe i innowacyjne projekty spółki, którą tworzą przedstawiciele AGH i Politechnik: Śląskiej, Wrocławskiej, Opolskiej, Częstochowskiej i Warszawskiej.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.