Warbud buduje Mennica Legacy Tower w Warszawie

07.11.2016

Biurowy kompleks powstanie w 33 miesiące w miejscu dawnej siedziby Mennicy Polskiej przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej.

Warbud SA wykona pełen zakres prac budowlanych – od robót podziemnych, przez konstrukcję obu budynków klasy AAA, prace instalacyjne, montaż elewacji, po prace wykończeniowe. Całość kompleksu biurowego powstanie zgodnie z rygorystycznymi wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Excellent”. W trakcie budowy odtworzona zostanie również ulica Waliców na odcinku między ulicami Prostą i Pereca.

Inwestorami wieżowca są Golub GetHouse oraz Mennica Polska S.A. Obiekt zaprojektowała amerykańska pracownia architektoniczna Goettsch Partners przy udziale polskiego biura projektowego Epstein.

 

 

W kompleksie znajdzie się wieża z 34-kondygnacyjną częścią wysokościową, stanowiąca dominantę przestrzenną o wysokości 140 m do najwyższego punktu fasady oraz budynek zachodni z 9-kondygnacyjną częścią wysoką.

Oba budynki zaprojektowano we wzajemnej relacji pomiędzy nimi, a zaproponowany układ podłużnych brył, zorientowanych w kierunku północ-południe, pozwolił na wprowadzenie dynamiki, nadającej bryle charakteru smukłości i optycznej lekkości.

Charakterystycznym rozwiązaniem dla budynku zachodniego jest ukształtowanie fasady w układzie ząbkowym, poprzez odchylenie elementów w kształcie „L” z uskokiem pod kątem prostym, lokalizowanym co dwa moduły. Na tak ukształtowanej elewacji podkreślony został układ pionów przez dodanie wystającego poza lico elementu słupka narożnego. Takie rozwiązanie wizualnie przedłuża boczny panel, w którym za elementami perforowanymi ukryty jest otwierany element wentylacyjny.

Ponadto na powierzchni parteru zaprojektowano 12-metrowej wysokości lobby wejściowe, którego reprezentacyjność zostanie podkreślona przez obudowę transparentną elewacją wykonaną w zaawansowanej inżyniersko technologii kabli – cięgien, na których zamocowane będą elementy przeszklenia.

Mennica Legacy Tower zaoferuje łącznie 65 630 m² powierzchni najmu oraz dużą powierzchnię typowego piętra – 2000 m2 brutto. W budynku zastosowane zostaną zaawansowane technologicznie systemy, które usprawnią korzystanie z biur najemcom oraz przełożą się na realne obniżenie kosztów zużycia energii. Ponadto, ofertę funkcjonalną dopełnią zielone tarasy na dachach oraz restauracja i kawiarnia mieszczące się na parterach. Oba budynki zaoferują też 4500 m² powierzchni handlowo-usługowej.

W podziemnym, czterokondygnacyjnym parkingu znajdą się m.in. punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz 300 miejsc dla rowerów wraz z infrastrukturą, w tym niezależny, bezpieczny wjazd, windy, prysznice oraz stacja naprawy. Dodatkowym atutem inwestycji jest system rozbudowanej przestrzeni publicznej, z elementami małej architektury, zorganizowanej zieleni i fontanną.

 

 

Wysokość wieży: poziom dachu – 133,70 m, poziom „żagla” – maks. 141,30 m

Wysokość budynku zachodniego: 43,30 m

Powierzchnia całkowita: 115 300 m2

Kubatura: 483 876 m3

Liczba miejsc postojowych w garażu: 620

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in