Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Stabilizuje Poznań

27.02.2008

System stabilizacji gruntu Neoweb™ firmy PRS zabezpieczy skarpy przed erozją w projekcie przebudowy drogi krajowej nr 5 w Poznaniu.

Rozwiązanie zakłada wykorzystanie 12 000 m² nowej na polskim rynku geosiatki komórkowej, która pozwoli ograniczyć koszty i czas realizacji inwestycji. Zakończenie projektu zaplanowano na kwiecień 2008 roku. Remont drogi krajowej nr 5 jest realizowany od listopada 2007 przez Strabag na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Zadaniem polskiego oddziału firmy PRS jest kompleksowa obsługa projektu w zakresie powierzchniowego zabezpieczenia przeciwerozyjnego skarp przy jednoczesnym wytworzeniu podłoża wegetacyjnego pozwalającego na zazielenienie się gruntu.
Nasze rozwiązania znajdują w Polsce coraz więcej zastosowań - mówi Piotr Stępień, National Manager w PRS Poland - Po raz kolejny system NEOWEB™ potwierdził swoją przydatność jako nowoczesne, ekonomiczne i szybkie rozwiązanie - dodaje.
{mospagebreak}
Geosiatka Komórkowa Neoweb™ firmy PRS to efektywne kosztowo rozwiązanie przyjazne środowisku w dziedzinie zabezpieczeń gruntu, ochrony skarp i kanałów, zbiorników, składowisk i ścian oporowych. Neoweb™ znajduje zastosowanie przede wszystkim w projektach budowlanych związanych z budową infrastruktury drogowej i kolejowej. System jest wykorzystywany m.in. przez: specjalistów w dziedzinie erozji gruntu, wykonawców systemów energetycznych i inżynieryjnych oraz firmy działające w branży infrastruktury. W styczniu 2008 roku firma PRS uzyskała prawo do oznakowania produktu Neoweb™ znakiem CE.


www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube