Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowe oprawy LEDVANCE do zastosowań w przemyśle

Artykuł sponsorowany

03.10.2018

LEDVANCE poszerza portfolio opraw LED do zastosowań w przemyśle. Na rynku pojawiły się właśnie najnowsze rozwiązania LED tej marki dla fabryk, warsztatów i magazynów.

 

W obszarach przemysłowych oświetlenie ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa i wydajności. Odpowiednio dobrane oprawy pomagają zwiększyć koncentrację, wyeliminować błędy i poprawić efektywność. Ale ten sektor stawia przed oświetleniem również inne wyzwania. Oprawy w takich obiektach muszą działać niezawodnie nawet w najtrudniejszych warunkach i spełniać najwyższe wymagania, jeśli chodzi o energooszczędność.

W wysokich pomieszczeniach, takich jak magazyny, fabryki i centra logistyczne, sprawdzą się inteligentne oprawy High Bay DAU. Można je połączyć z zewnętrznymi czujnikami obecności osób i światła. High Bay DALI w wersji CLO wytwarza stały strumień świetlny przez cały okres eksploatacji (L 100), dzięki czemu pozwala zaoszczędzić do 90% wydatków na energię elektryczną. Trwałość oprawy to ponad 50 tys. godzin. Oprawy przystosowane są do pracy w ekstremalnych temperaturach otoczenia od -30 do +50°C.

 

 

W fabrykach, przemyśle spożywczym czy kuchniach niezbędne jest zastosowanie opraw odpornych na wilgoć i unoszące się w powietrzu pozostałości oleju, gazów, pyłu i detergentów. Oprawy LEDVANCE Damp Proof Special z klasą ochrony IP69K można czyścić nawet przy użyciu myjki wysokociśnieniowej - dzięki zastosowaniu wysokiej jakości tworzywa PMMA w połączeniu z pokrywami ze stali nierdzewnej. Atrakcyjne wizualnie liniowe oprawy są wyjątkowo wydajne energetycznie, a ich skuteczność świetlna wynosi 150 lm/W. Instalacja jest bardzo prosta, ponieważ oprawy LED są okablowane fabrycznie, a montaż odbywa się bez użycia narzędzi, za pomocą prostych zacisków. Nowy elastyczny system TruSys oferuje jednolite i energooszczędne oświetlenie dużych powierzchni. Na rozwiązanie składają się szyny montażowe i płaskie liniowe oprawy, które można łatwo umieścić na miejscu za pomocą zatrzasku - jako ciągłą lub przerywaną linię świetlną. Dzięki temu, że uchwyty montażowe wpuszczono w szyny, są one prawie niewidoczne z zewnątrz, co poprawia estetykę systemu TruSys. Możliwość uzyskania różnych kątów rozsyłu światła, dzięki specjalnym soczewkom, to kolejny atut oprawy. Przykładowo szeroki kąt rozsyłu światła pozwoli na równomierne oświetlenie niskich pomieszczeń, np. warsztatów. Z kolei wąski sprawdzi się w wysokich pomieszczeniach jak magazyny wysokiego składowania. System TruSys idealnie nadaje się również do oświetlenia sklepów.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube