Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Drzwi techniczne do domu

Artykuł sponsorowany

01.10.2018

Dom jest ostoją każdej rodziny. To dlatego każdy jego element powinien być nie tylko wizualnie spójny z otoczeniem, ale spełniać dodatkowe funkcje, dopasowane do danego pomieszczenia. Warto o tym pomyśleć w przypadku drzwi technicznych.

Zwłaszcza gdy stanowią one dodatkowe wejście do domu lub oddzielają resztę domowników od pomieszczeń gospodarczych, wymagających dodatkowych zabezpieczeń.

Drzwi do pomieszczeń technicznych w domu spełniają równie ważną rolę co drzwi wejściowe. Wymagania dla takich drzwi zewnętrznych określa norma PN-EN 14351-1+A2:2016-10. Idealnie sprawdzą się w tej roli stalowe drzwi płaszczowe. Ich specjalna konstrukcja jest lekka, a przy tym stabilna i odporna na czynniki fizyczne oraz atmosferyczne. Dodatkowo gwarantuje szybki i prosty montaż. Standardowo skrzydła wykonywane z blachy stalowej ocynkowanej są dostępne w wersjach: malowanej proszkowo i dodatkowo zabezpieczanej powłoką poliestrową, odporną na działanie warunków zewnętrznych i mechanicznych. Dostępne są również drzwi w modnych okleinach, które można precyzyjnie dopasować kolorystycznie do okien czy bramy garażowej, w barwach drewnopodobnych, uzyskując spójny efekt estetyczny.

 

 

Na rynku dostępne są modele umożliwiające uzyskanie różnych kierunków otwierania, co w praktyce oznacza, że klient w momencie zakupu nie musi decydować, czy potrzebuje drzwi „lewe” czy „prawe”. Kierunek otwierania ustawi specjalista podczas montażu. Uniwersalność tego rozwiązania niesie korzyści także dla sprzedawcy. Dzięki temu może on uzupełnić stany magazynowe o jeden rodzaj drzwi danego modelu, a nie dwa - kierunkowe jak dotychczas.

Stalowe drzwi płaszczowe to także różne możliwości wykonania. Bogata oferta kolorów pozwoli dopasować wygląd do danego pomieszczenia, co ważne jest zarówno w przypadku drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dodatkowo możliwe jest wykonanie wersji dwuskrzydłowych, a także częściowo przeszklonych czy z systemem napowietrzenia.

Do wyboru są również rodzaje wypełnienia skrzydła. W zależności od zastosowania może to być wełna mineralna, karton komórkowy czy polistyren ekspandowany, czyli tzw. styropian.

Przy wyborze takich drzwi warto zwrócić uwagę na grubość skrzydła i blachy, z której drzwi są wykonane, oraz czy drzwi wyposażone są w standardzie we wszystkie okucia, tj. klamki, wkładkę oraz ościeżnicę, co oszczędza głównie czas montażu kompletnych drzwi bez konieczności dopasowania odpowiednich elementów okuciowych.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube