Centralne Obchody Dnia Budowlanych 2018

01.10.2018

26 września br. w Airport Hotel w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji Centralnych Obchodów Dnia Budowlanych 2018. Patronat honorowy nad uroczystością sprawowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Jak co roku Dzień Budowlanych był okazją do przeprowadzenia oceny stanu budownictwa w Polsce oraz wymiany poglądów na temat sytuacji i perspektyw naszego sektora, okazją do pogłębienia integracji ludzi na co dzień zajmujących się budownictwem i decydujących o jego sprawach.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządów zawodowych i gospodarczych, instytucji naukowych, stowarzyszeń branżowych, pracodawcy oraz związkowcy. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Norbert Książek, główny inspektor nadzoru budowlanego, Dariusz Mińkowski, zastępca GIP, Zbigniew Kledyński, prezes PIIB, Małgorzata Pilinkiewicz, prezes Krajowej Rady IARP, Ryszard Trykosko, przewodniczący PZITB. Współorganizatorami tegorocznych Centralnych Obchodów Dnia Budowlanych byli m.in. Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości, Izba Projektowania Budowlanego, Polski Związku Pracodawców Budownictwa, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych, Stowarzyszenie Producentów Betonów, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Instytut Techniki Budowlanej, Związek Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych RP i Związek Zawodowy „Budowlani”. Wiodącym organizatorem Centralnych Obchodów Dnia Budowlanych 2018 był Związek Zawodowy „Budowlani”.

 

 

Zbigniew Janowski, przewodniczący ZZ „Budowlani”, otwierając uroczystość, powitał wszystkich przybyłych oraz zwrócił uwagę na rolę i znacznie, jakie odgrywa budownictwo dla rozwoju gospodarki i kraju. Dodał, że tegoroczne obchody wpisują się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ciepłe słowa w kierunku budowniczych skierował Mateusz Morawiecki, prezes Rady Ministrów, którego pismo do organizatorów odczytał Artur Soboń.

– Na co dzień realizujemy służbę społeczną, co jest niezmiernie ważne dla każdego z nas. Z okazji Dnia Budowlanych chciałbym złożyć wszystkim związanym ze środowiskiem budowlanym cztery życzenia – powiedział Zbigniew Kledyński. – Po pierwsze, aby zarządzanie polskim budownictwem nie było rozproszone, po drugie – działań wyprzedzających, a nie nadążających, po trzecie – aby koniunktura nie budziła niepotrzebnych trosk oraz po czwarte – działań i ustaw, które połączą odpowiedzialność dobrego projektowania i wykonawstwa.

Uroczystość stanowiła też okazję do wymiany poglądów na temat sytuacji w branży budowlanej oraz wyróżnienia osób szczególnie dla niej zasłużonych odznaczeniami państwowymi oraz branżowymi, m.in. odznakami: „Za zasługi dla budownictwa”, „Zasłużony dla gospodarki komunalnej”, „Za zasługi dla ochrony pracy”.

 

 

Zbigniew Kledyński został odznaczony Medalem okolicznościowym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę przez Krajową Radę Spółdzielczą.

W centralnych obchodach uczestniczyli także m.in.: Andrzej Pawłowski i Zygmunt Rawicki, wiceprezesi PIIB, Danuta Gawęcka i Tomasz Piotrowski, sekretarz i zastępca sekretarza KR PIIB, Józef Kluska i Gilbert Okulicz-Kozaryn, członkowie Prezydium KR PIIB, Dariusz Karolak, zastępca skarbnika KR PIIB, Zbigniew Grabowski i Andrzej Roch Dobrucki, Honorowi Prezesi PIIB.

 

Urszula Kieller-Zawisza

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.