Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Dachówki cementowe CREATON

30.10.2017

Dachówki cementowe dorównują ceramicznym, a w niektórych aspektach nawet je przewyższają. W kolekcji dachówek cementowych CREATON Polska odpowiednie dla siebie pokrycie znajdą zarówno miłośnicy klasycznych kształtów, jak i zwolennicy nowoczesnych, płaskich form.

Prosta linia, nadająca powierzchni dachu rozmachu i nowoczesności – to właśnie dachówka cementowa KAPSTADT. Bardzo dobrze znosi obciążenia spowodowane przez wiatr i śnieg, chroniąc jednocześnie przed przedostawaniem się wody pod połać dachową.

Odmienne, pochodzące z południa Europy inspiracje wpłynęły na formę dachówki cementowej VERONA. Prostota połączona z delikatną finezją w postaci zaokrąglonego kształtu sprawia, że dachówka ta swoim wyglądem przywołuje na myśl dachy romantycznej, włoskiej Werony. Dobrze sprawdza się zwłaszcza na połaciach o dużych powierzchniach położonych na budynkach jednorodzinnych.

 

 

Do wzoru pierwszej stosowanej w budownictwie dachówki typu mnich-mniszka, której historia sięga antycznego Rzymu, nawiązuje zaś dachówka cementowa HEIDELBERG. Cechuje ją łagodny kształt oraz zaokrąglenia czołowe. Dobrze komponuje się zwłaszcza z budynkami o tradycyjnej architekturze.

Z chłodnej północy inspiracje czerpie natomiast dachówka cementowa GÖTEBORG. Ta klasyczna dachówka o charakterystycznym falistym kształcie – współczesny wariant tradycyjnej esówki – jest bardzo wytrzymała, szczelna i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Stworzony z niej dach może przywodzić na myśl delikatne morskie fale.

Dachówki cementowe CREATON Polska dostępne są teraz w nowych rodzajach powłok. PLANAR zwiększa gładkość dachówki, nadaje jej satynowy połysk i zapewnia jeszcze lepsze parametry użytkowe. Ułatwia również usuwanie zanieczyszczeń z połaci dachu. DURATOP PRO to zaś gładkie wykończenie, podkreślające intensywność barw. Zapewnia wysokie właściwości hydrofobowe. Nową jakość dachówek podkreśla również zastosowanie w ich produkcji udoskonalonego, barwionego w masie materiału.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube