Starter III we Wrocławiu niedługo gotowy

24.10.2019

Starter III to nowe mikroapartamenty pod wynajem, które powstają przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu.

 

 

Ze Startera III demontowane są rusztowania. Powinien być on gotowy w ostatnim kwartale br.

Elewację budynku od strony zewnętrznej zdobią elementy kompozycyjne różne od siebie, które łączą się ze sobą już od parteru i układają się na ścianach jak klocki w grze Tetris. Scalone okna stworzyły różnorodne wzory, które w ogólnym wrażeniu dają spójną całość. – Zaprojektowaliśmy ten ciekawy układ wykorzystując dwa materiały: szkło i płytki elewacyjne – mówi architekt Agnieszka Szczepaniak z pracowni AP Szczepaniak, w której powstał projekt budynku. Po przeciwnej stronie elewacja jest prosta, w kolorze białym, aby rozjaśnić przestrzeń niewielkiego dziedzińca. Taki był zamysł projektantów – skontrastować ze sobą te dwie części obiektu.

Starter III to trzeci budynek z rodziny Starterów. Pierwszy i drugi stoją przy Wybrzeżu Pasteura. Wybudowano je w 2013 i 2017 r. Starter I był pierwszą tego rodzaju inwestycją w mieście. Mikroapartamenty powstały w budynku po Hotelu Asystenta, w którym wcześniej mieszkali doktoranci i pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego. Starter III jest zupełnie inny, nawiązanie stylistyczne stanowią jedynie okna w kształcie litery L. Architekci zaprojektowali inną elewację, użyli lepszych, bardziej szlachetnych materiałów. Na więcej pozwolił inwestor (spółka Dolnośląskie Inwestycje), któremu zależało na reprezentacyjnym wyglądzie. Na wygląd elewacji miało również wpływ sąsiedztwo galerii handlowej Wroclavia. Do jej nowoczesnej formy nawiązuje kolor nowego budynku. Architekci porównują jego elewację do układu scalonego, który poprzez grę w rozplanowaniu okien oraz samych materiałów elewacyjnych, zaciera granicę pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami.

 

 

Starter III to budynek 7-kondygnacyjny z 255 mikroapartamentami. W większości jednopokojowe z aneksem kuchennym, o powierzchni od 16 do 35 m². Są też dwulokalowe o powierzchni od 51 do 69 m². Do niektórych na 6. piętrze przynależą tarasy. Wszystkie są wykończone pod klucz i klimatyzowane. Na parterze umiejscowione zostaną lokale usługowe.

Mikroapartamenty stają się bardzo popularne na całym świecie, również w Polsce. Starter powstał dzięki inspiracji brytyjskim modelem kameralnych mieszkań Student Castle w Manchesterze.

 

Zdjęcia: AP Szczepaniak

 

Czytaj także: Nowe mikroapartamenty we Wrocławiu

Grunty inwestycyjne – wzrost cen w sektorze mieszkaniowym

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in