Ruszyła ekospalarnia w Krakowie

11.12.2015

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów (ZTPO) w Krakowie otrzymał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie.

Do nowoczesnej instalacji o wydajności 220 tys. ton odpadów na rok trafią zmieszane odpady komunalne, z których mieszkańcy wyodrębnią wcześniej użyteczne surowce wtórne. W wyniku utylizacji odpadów zostanie wyprodukowana energia cieplna w ilości odpowiadającej 10% zapotrzebowania miasta i energia elektryczna w ilości odpowiadającej rocznemu zapotrzebowaniu miejskich tramwajów.

 

 

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi ok. 673 mln zł netto, z czego unijne dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko stanowi ok. 372 mln zł.

Inwestorem Projektu jest Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie, zaś generalnym wykonawcą – południowokoreańska firma POSCO Engineering & Construction Co. Projekt realizowany jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Roboty budowlane rozpoczęły się 6 listopada 2013 r.

 

Źródło: Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.