Rozbudowa szpitala w Lublinie

15.07.2016

W samym Śródmieściu Lublina powstanie nowy kompleks medyczny i dydaktyczno-szkoleniowy, w którym zlokalizowany zostanie zakład radioterapii. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie na generalnego wykonawcę pierwszego etapu rozbudowy szpitala wybrał firmę STRABAG Sp. z o.o.

W ramach kontraktu STRABAG opracuje projekt wykonawczy wielobranżowy do projektu budowlanego, kompleksowo przeprowadzi roboty budowlane i instalacyjne, przebuduje infrastrukturę zewnętrzną, a także uzyska ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Ponadto w celu realizacji inwestycji dokona rozbiórki istniejącej przychodni przy ulicy Radziwiłłowskiej. Budowa szpitala będzie kosztowała ok. 15,5 mln zł netto i potrwa do czerwca 2018 r.

Nowoczesny 3-kondygnacyjny obiekt szpitalny powstanie w Lublinie u zbiegu ulic Radziwiłłowskiej i 3 Maja. W budynku dydaktyczno-szkoleniowym oraz usług medycznych o powierzchni użytkowej 4268 m² powstanie zakład radioterapii, w tym dwie pracownie akceleratorów liniowych 15 MeV, pracownia tomografu komputerowego z opcją wirtualnej symulacji oraz pracownia mammografii i brachyterapii śródoperacyjnej.

Pacjenci szpitala do dyspozycji będą mieli również 20 miejsc postojowych.

Rozbudowa placówki sfinansowana zostanie ze środków europejskich i budżetu państwa. Budowa stanowi pierwszy etap programu rozbudowy SPSK1, na który Rada Ministrów przydzieliła ww. środki w kwocie ponad 300 mln zł.

 

KONTRAKT W LICZBACH

Powierzchnia zabudowy – 1309 m2

Powierzchnia całkowita – 4922 m2

Powierzchnia użytkowa netto – 4268 m2

Kubatura – 20 504 m3

Powierzchnia działki – 5305 m2

 

Wizualizacja: archiwum Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie SPZOZ

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.