Przebudowa DK18

10.06.2020

Odcinek DK18 o długości ok. 12 km zostanie przebudowany i dostosowany do parametrów autostrady.

 

 

Umowa na modernizację odcinka DK18 została podpisana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad z firmą PORR S.A.

W ramach kontraktu PORR zaprojektuje i rozbuduje do parametrów autostrady drogę krajową nr 18 na odcinku od polsko-niemieckiej granicy za mostem na Nysie Łużyckiej wraz z węzłem Olszyna do km 11,860 – 2 km za węzłem Żary Zachód w województwie lubuskim. Zakres prac obejmuje wyburzenie istniejącej i budowę nowej drogi w nawierzchni betonowej (88%) i bitumicznej (12%), budowę obiektów inżynierskich w ciągu remontowanej drogi i nad nią, wykonanie wykopów oraz nasypów, prace energetyczne, teletechniczne i wodno-kanalizacyjne.

Prace projektowe i roboty budowlane na DK18 mają potrwać 36 miesięcy (wyłączając okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca). Przekazanie placu budowy nastąpiło w I połowie maja, a rozpoczęcie prac drogowych zaplanowano na lipiec tego roku. Zakończenie robót przewidziano na II połowę 2023 roku. Wartość umowy opiewa na kwotę ponad 185 mln zł brutto (blisko 41 mln euro).

 

Zadanie, które wykonuje PORR, to kolejny etap inwestycji polegającej na dostosowaniu DK18 na odcinku Olszyna–Golnice o długości 70 km do standardów autostrady. Pierwszym etapem budowy autostrady A18 była realizacja jezdni północnej, która aktualnie jest w użytkowaniu.

– Mimo trudnej sytuacji związanej ze stanem pandemii, nie zwalniamy tempa w żadnym obszarze naszej działalności. Najlepszym tego dowodem są pozyskane przez nas nowe kontrakty. Umowa na budowę A18 cieszy szczególnie, ponieważ wiemy, jak bardzo oczekiwana jest to inwestycja. Najdłuższe schody Europy już wkrótce przejdą do historii – skomentował Piotr Kledzik – prezes Zarządu PORR S.A.

 

Źródło: PORR S.A.

 

Przeczytaj też: Tunel średnicowy w Łodzi – informacje z budowy

S16 Borki Wielkie-Mrągowo z umową

Węzeł Skarżysko-Kamienna Północ na S7 został otwarty

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.