Powstanie fabryka grilli Weber w Zabrzu

26.05.2020

Fabryka grilli Weber w Zabrzu będzie inwestycją o charakterze BTS (built-to-suit) i powierzchni 50 000 m².

 

 

Fabrykę grilli Weber zrealizuje firma Panattoni. Budowa centrum magazynowo-produkcyjnego dla firmy Weber-Stephen Products LLC – producenta węglowych, gazowych i elektrycznych grilli zewnętrznych i dedykowanych im akcesoriów – rozpocznie się w sierpniu bieżącego roku. Obiekt będzie miał powierzchnię 50 000 m², z czego prawie 4000 m² przeznaczonych będzie na biura. Istnieje możliwość powiększenia fabryki w przyszłości o kolejne 30 000 m². Docelowo zatrudnienie znajdzie tu 450 osób. Na ich potrzeby zaprojektowano tereny zielone z rekreacją, a w samym budynku znajdzie się Akademia Grilla, gdzie będą odbywały się pokazowe lekcje grillowania dla pracowników. Obiekt zostanie wyposażony w panele słoneczne oraz będzie certyfikowany w systemie BREEAM.

– Zdecydowaliśmy się założyć pierwszą linię montażową i centrum dystrybucji w Polsce w związku z dynamicznym rozwojem naszego biznesu. To nasz pierwszy zakład produkcyjny w Europie. Wybór padł na Górny Śląsk, bo to jeden z kluczowych, europejskich centrów logistycznych, blisko dostawców i klientów. W promieniu godziny jazdy znajduje się tutaj 8 mln mieszkańców, a 4 godzin już 50 mln konsumentów – komentuje Michael Jacobs, Executive Vice-President, Global Supply Chain & Operations z Weber-Stephen.

Maciej Madejak, Managing Director z Panattoni, dodaje, że nie bez znaczenia było zlokalizowanie fabryki grilli Weber w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej: „Dzięki temu inwestor zyskał nie tylko dostęp do wykwalifikowanej kadry, ale także wielu ulg podatkowych, które mogą sięgnąć nawet 25 proc. całkowitych kosztów inwestycji. Istotne było również podejście władz Zabrza do biznesu. Warto podkreślić, że Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została uznana w ubiegłym roku za najlepszą strefą ekonomiczną w Europie i drugą na świecie w rankingu FDI Business Financial Times 2019”.

Weber będzie obsługiwał z centrum w Zabrzu zarówno rynki europejskie, jak i azjatyckie oraz afrykańskie. Najemca wprowadzi się do obiektu w sierpniu 2021 roku.

 

Przeczytaj też: Nowy zakład prefabrykacji w Gdańsku

Fabryka Linde w Kołbaskowie – budowa

Ceny materiałów budowlanych w obiektach kubaturowych w 2019 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.