Powstaje nowa fabryka STEICO

18.07.2014

16 lipca uroczyście wmurowano kamień węgielny pod nową fabrykę STEICO w Czarnej Wodzie. W maju teren inwestycji objęty został Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

W zakładzie, który jako pierwszy w Polsce produkować będzie drewno fornirowe LVL, bezpośrednie zatrudnienie znajdzie 100 osób. Inwestycja pochłonie ok. 250 mln zł. Powierzchnia hal produkcyjnych to 20 000 m ². Przerób drewna okrągłego wyniesie 180 000 m³, a wydajność produkcji LVL – 80 000 m³. Pierwsza płyta z fornirów klejonych warstwowo LVL ma opuścić linię do końca przyszłego roku.

Dla firmy niezwykle ważny jest stały dostęp do wysokiej jakości surowca z pomorskich lasów. Jak zapewnił Jan Szramka, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, ich zasobność z i pozyskanie z roku na rok wzrasta.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.