Panattoni Park Olsztyn – pierwszy obiekt multi-tenant w regionie

22.05.2020

Panattoni Park Olsztyn będzie pierwszym nowoczesnym centrum dystrybucyjnym w regionie, dedykowanym wielu najemcom.

 

 

Centrum Panattoni Park Olsztyn o powierzchni ponad 36 000 m² powstanie w gminie Stawiguda, bezpośrednio przy Węźle Południe łączącym S51 z S16 i w odległości ok. 20 km od trasy S7, 7,5 km od centrum Olsztyna i 63 km od lotniska Olsztyn-Mazury. Kompleks dwóch magazynów będzie pierwszym projektem na Warmii i Mazurach, dedykowanym wielu najemcom. Będzie to inwestycja magazynowa spekulacyjna, tzw. multi-tenant, czyli nowo budowany obiekt, na który przed wybudowaniem nie ma zapewnionych wszystkich najemców. Jest zazwyczaj jeden. W tym przypadku rozpoczęcie inwestycji umożliwiła m.in. transakcja najmu z amerykańską firmą A&E Clothing specjalizującą się w branży recyklingu tekstyliów, która zajmie ponad 7500 m² powierzchni biurowo-produkcyjnej. Negocjacje w imieniu klienta prowadziła firma AXI IMMO.

– Olsztyn to największe miasto i stolica Warmii i Mazur, czwartego co do wielkości województwa w Polsce, tworzącego wschodnią granicę Unii Europejskiej z obwodem kaliningradzkim. Sam Olsztyn stanowi jeden z najważniejszych ośrodków ekonomicznych i akademickich północno-wschodniej Polski. Jego położenie – tuż przy S51 łączącej miasto z S7, a tym samym z Gdańskiem – jest szczególnie korzystne w kontekście potencjalnych powiązań gospodarczych zarówno z Rosją, jak i państwami nadbałtyckimi –mówi Michał Samborski, Development Director w Panattoni.

Panattoni Park Olsztyn o powierzchni ponad 36 000 m² składać się będzie z dwóch obiektów magazynowych klasy A o metrażach ok. 24 000 i ok. 12 000 m². Dzięki elastycznym warunkom kształtowania modułów magazynowych i biurowych, a także przeznaczeniu inwestycji zarówno na potrzeby magazynowania, składowania, jak i lekkiej produkcji, kompleks adresowany jest do klientów z różnych branż. Wyposażony jest w wygodne place manewrowe, bramy „zero” oraz oświetlenie LED, spełniając kryteria jakości potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good.

Realizacja inwestycji będzie przebiegać w kilku etapach. Pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się do parku już w sierpniu 2020 roku.

 

Przeczytaj też: Popyt na magazyny rośnie

7R Park Lublin – nowy kompleks magazynowy

Rozbudowa Panattoni Park Szczecin I

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.