Osiedle Kwadrat powiększa się

16.08.2019

Trwa budowa II etapu osiedla Kwadrat we Wrocławiu. Rozpoczęły się prace przy elewacji, która wyróżni się ceramicznymi, szkliwowymi płytkami klinkierowymi.

 

I etap osiedla Kwadrat

 

Osiedle Kwadrat to inwestycja Profit Development przy ulicy Grabiszyńska , w skład której wejdzie 300 mieszkań oraz 74 lokali użytkowych, mogących spełniać funkcję hotelową lub usługową. W budynku powstają mieszkania o wielkości od 22 do 108 m² i liczbie pokoi od 1 do 4, z balkonami, loggiami lub tarasami. II etap inwestycji zostanie oddany do użytku pod koniec I kwartału 2020 r.

Dwuetapowe osiedle Kwadrat kontynuuje kwartalną zabudowę wraz z sąsiadującym Login City. W ten sposób powstało przestronne patio dla mieszkańców, które teraz zostanie domknięte i chronione przed hałasem ruchliwej ulicy.

 

Przeczytaj też: Osiedle Mieszkanie Plus powstanie we Wrocławiu

 

Osiedle Kwadrat – industrialna elewacja

Architekci z pracowni AP Szczepaniak wybrali klinkier i tynk w kolorze szarym i białym w relacji – ciemniejsza elewacja i jaśniejsze loggie, które są powtarzalnym elementem kompozycyjnym. Elewacja powstającego budynku tym razem nie będzie przypominać charakterystycznej szachownicy jak w I etapie.

Autorzy projektu zapewniają, że bryła Kwadratu będzie korespondowała z otoczeniem, w którym się znajduje.

– Zdecydowaliśmy się na zastosowanie na elewacji ceramicznych, szkliwionych płytek klinkierowych, które nawiązują do industrialnego charakteru Zajezdni oraz budynków mieszkalnych w najbliższym sąsiedztwie. Z drugiej strony chcieliśmy podkreślić specyfikę tego obszaru. Okolica inwestycji jest popularną i dynamicznie rozwijającą się częścią Wrocławia – tłumaczy architektka Agnieszka Szczepaniak. – Wobec tego postawiliśmy na monochromatyzm. Czarno-biała elewacja, elementy stali i szkła dodały budynkowi nowoczesnego wyglądu – zastosowanie podobnych materiałów w obu inwestycjach nadało im jednolity charakter, a zróżnicowanie bryłowe i elewacyjne – wyróżniło osiedle Kwadrat.

 

II etap osiedla Kwadrat w budowie

 

Miastotwórcze znaczenie osiedla Kwadrat

Ulica Grabiszyńska na odcinku od ul. Bzowej do FAT-u zmienia się za sprawą miasta, deweloperów i architektów. W ostatnim czasie wydzielono torowisko tramwajowe pasem autobusowym, wcześniej powstały tu nowe drogi rowerowe, które ostatecznie połączyły Oporów z placem Legionów, a także budynki mieszkalne, w tym dwa o charakterystycznych elewacjach – Login City i Kwadrat. Oba zaprojektowane przez AP Szczepaniak.

Architekci przyznają, że wyzwanie zmiany oblicza tej części Wrocławia było niemałe, ponieważ do niedawna brakowało tu spójnej architektury, co teraz udaje się osiągnąć.

 

Zdjęcia: AP Szczepaniak

 

Czytaj też: Realizacja Zajezdni Wrocław na Nadodrzu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.