Nowy terminal w porcie lotniczym Katowice

15.06.2016

Od 8 czerwca pasażerowie mogą korzystać z przebudowanego Terminala A na katowickim lotnisku Pyrzowice.

Dzięki temu do portu lotniczego powrócą procedury związane z odlotami do krajów Non-Schengen. Terminal został powiększony od strony płyty lotniskowej o 371 m². Do hali odlotów dołączono dotychczasową strefę przylotów oraz obszar na pierwszym piętrze. Dzięki tym zmianom powierzchnia przeznaczona do odlotów zwiększyła się trzykrotnie. Obecnie terminal liczy dwa piętra: znajduje się w nim m.in. sklep wolnocłowy, restauracja z widokiem na płytę dla samolotów oraz salonik VIP (jego przebudowa wciąż trwa).

 

 

Dzięki inwestycji do sześciu zwiększono ilość punktów kontroli bezpieczeństwa i do dziewięciu – liczbę punktów boardingu. Ściana między halą odlotów a częścią, gdzie przeprowadza się kontrolę celną, jest przeszklona.

Przebudowa trwała od jesieni 2015 r. i kosztowała około 18,4 mln zł.

To kolejna nowa infrastruktura oddawana w ostatnim czasie na katowickim lotnisku. Pod koniec maja 2016 r. udostępniono budowany od grudnia 2014 r. nowy terminal cargo.

 

 

Obecnie na lotnisku nadal trwają inwestycje związane z przekształceniem starej drogi startowej w drogę kołowania oraz dostosowaniem pola manewrowego lotniska do II kategorii operacji lotniczych.

 

Źródło: MIiB

Zdjęcia: Katowice Airport

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.