Rozpoczyna się rozbudowa CH Galaxy w Szczecinie

15.06.2016

Mostostal Warszawa podpisał umowę na wykonanie stanu surowego rozbudowy CH Galaxy przy Alei Wyzwolenia w Szczecinie.

Budynek Centrum Handlowo-Rozrywkowego Galaxy powstał w 2003 r. w obrębie dzielnicy centralnej Szczecina. Obecnie jest to drugie co do wielkości centrum handlowe w mieście, a po rozbudowie stanie się jednym z największych obiektów tego rodzaju w Polsce. Mostostal Warszawa podpisał kontrakt na wykonanie stanu surowego nowej części Galaxy o wartości 28,87 mln zł. Za wykonawstwo prac jest odpowiedzialny Oddział Zachodni Mostostalu Warszawa pod dyrekcją Marzeny Witkowskiej. Inwestorem jest Echo Investment S.A. Architektura: Open Architekci Sp. z o.o. Otwarcie nowej części centrum przewidziano na koniec 2017 r.

W ramach zaplanowanej rozbudowy powstanie czterokondygnacyjny budynek z podziemnym garażem. Łącznie kierowcy będą mieli do dyspozycji 1500 miejsc parkingowych. Część handlowa centrum poszerzy się o blisko 17 000 m2. W efekcie w ofercie nowego Galaxy znajdzie się ponad 200 sklepów różnych branż. Istniejąca galeria handlowa zostanie połączona dwupoziomowym pasażem z nowo wybudowanym obiektem. Budynek Centrum będzie posiadał wewnętrzny dziedziniec ze sceną przykryty szklany dachem.

 

Fot. Echo Investment

 

Zgodnie z umową Oddział Zachodni ma wykonać dokumentację wykonawczą, rozbiórkę części istniejącego obiektu, a także stan surowy i część prac instalacyjnych rozbudowy obiektu wraz z uzyskaniem niezbędnych zmian decyzji pozwolenia na budowę. W zakresie robót mieści się zarówno wykonanie instalacji podposadzkowej w kondygnacji podziemnej, zapewnienie drogi ewakuacyjnej z istniejącego budynku od strefy dostaw, jak i prace związane z instalacjami elektrycznymi, w tym m.in. usunięcie kolizji energetycznej, wykonanie kanału kablowego w funkcjonującym budynku.

Projekt zakłada także wzmocnienie podłoża gruntu z wykorzystaniem kolumn CMC. Część podziemna realizowana będzie w wykopie szerokoprzestrzennym. Od strony południowej, i częściowo również od zachodniej, należy zabezpieczyć ściany wykopu ścianką berlińską. Budynek zostanie osadzony na płycie fundamentu, w której znajdą się przegłębienia na słupy. Będzie to konstrukcja monolityczna, żelbetowa.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.