Nowe osiedle warszawskie Park Skandynawia

11.04.2019

Park Skandynawia położony jest przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego na Pradze-Południe. Powstaje II etap osiedla w skandynawskim stylu.

 

 

Nowoczesna bryła budynków spółki mieszkaniowej Skanska zaprojektowanych przez pracownię snMoonStudio utrzymana jest w jasnej kolorystyce i dobrze oddaje skandynawski charakter osiedla. Wszystkie mieszkania mają funkcjonalny układ. Duże okna zapewniają optymalne doświetlenie. W ramach osiedla powstał garaż z komórkami i boksami rowerowymi, a także naziemne miejsca postojowe oraz stojaki dla rowerów. Poruszanie po osiedlu osobom z niepełnosprawnościami, jak i rodzicom z małymi dziećmi ułatwią podjazdy. Wybrane lokale na parterze będą miały własne ogródki. Jest tu także mieszkanie z tarasem na dachu. Deweloper wprowadził energooszczędne rozwiązania, takie jak czujniki ruchu czy oświetlenie LED w częściach wspólnych. II etapu Parku Skandynawia będzie się także ubiegać o certyfikat środowiskowy BREEAM.

Przestrzeń osiedla będzie zorganizowana zgodnie ze skandynawskim porządkiem: funkcjonalnie, prosto i intuicyjnie. Część wspólna, w tym patia pomiędzy budynkami, wypełniona będzie drzewami, krzewami oraz różnorodnymi gatunkami roślin. Znajdzie się też tam miejsce rekreacji wyposażone w atestowane urządzenia.

 

Dodatkowe informacje:

  • dwa budynki: 85 i 125 mieszkań
  • zróżnicowana bryła: 7 i 9 kondygnacji
  • metraże: od 29 do 95 m²
  • liczba miejsc parkingowych: 117 i 128
  • standardowa wysokość pomieszczeń: 2,70 m
  • termin zakończenia budowy: styczeń 2021 r.

 

Czytaj też: W kierunku budownictwa ekologicznego

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.