Nowe osiedle na warszawskim Mokotowie

28.12.2016

Za sprawą nowej inwestycji firmy NAPOLLO na terenie dzielnicy Mokotów przy ulicy Śródziemnomorskiej 41 wkrótce zmieni się zabudowa mieszkalna.

W ciągu 19 miesięcy w południowej części Stegien stanie budynek wielorodzinny Nowe Południe, którego generalnym wykonawcą będzie Mostostal Warszawa. Kontrakt o wartości 25,85 mln zł netto zrealizuje Oddział Centralny firmy pod dyrekcją Artura Soczewicy.

Nowe Południe to budynek wielorodzinny, w którym powstanie 116 mieszkań w metrażach od 35 do ponad 100 m². W ofercie przeważają popularne na rynku mieszkania dwu- i trzypokojowe. Kameralne klatki schodowe pomieszczą od 2 do 5 lokali na piętrze. Mieszkania powyżej szóstego piętra będą miały 3 m wysokości. Każde mieszkanie mieć będzie balkon, loggię lub taras. Wybrane lokale na parterze będą miały dostęp do ogródków. Na dwóch kondygnacjach podziemnych zaplanowany jest garaż z niezależnymi miejscami postojowymi, komórki lokatorskie i boksy rowerowe.

Budynek Nowego Południa, który powstanie na planie nieregularnej litery U, będzie miał od 7 pięter w części centralnej do 11 w skrzydle wschodnim. Wjazd na posesję, jak i wejścia do poszczególnych klatek schodowych, będą zlokalizowane od strony ul. Śródziemnomorskiej. W części frontowej zaplanowany jest dziedziniec ze starannie zaprojektowaną zielenią i małą architekturą.

Budowę poprzedzą prace rozbiórkowe pięciu segmentów wielorodzinnych, które obecnie znajdują się na terenie posesji. Realizacja inwestycji potrwa 19 miesięcy.

 

 

Dyrektor kontraktu – Marek Ziach 

Kierownik budowy – Łukasz Ociesa

Projekt: Chmielewski Skała Architekci s.c.

Powierzchnia terenu: 2580 m2

Powierzchnia zabudowy: 1168,5 m2

Powierzchnia użytkowa: 13 012 m2

Kubatura: 49 951 m3

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.