Nowe mieszkania przy Gdańskiej we Wrocławiu

17.01.2020

Ulica Gdańska we Wrocławiu to atrakcyjna lokalizacja. Spółka celowa firmy deweloperskiej INKOM wybuduje tu kilkadziesiąt nowych mieszkań. Budynek będzie wyróżniał mural zaprojektowany przez jednego z wrocławskich artystów.

Inwestycja realizowana jest w sercu wrocławskiego kampusu uczelni wyższych, domów studenckich i przestrzeni akademickich. To lokalizacja blisko placu Grunwaldzkiego, w pobliżu centrów komunikacyjnych, biznesowych i usługowych. Budynek z nowymi mieszkaniami przy Gdańskiej 1 będzie uzupełniał zabudowę północnej części placu Grunwaldzkiego. W sąsiedztwie znajdują się skwery i tereny zieleni – park Szczytnicki i miejsca rekreacji wzdłuż wybrzeża Starej Odry. Spacer na wrocławski Rynek zajmuje około pół godziny, a dojazd tramwajem około 10 minut.
 


 

W 6-kondygnacyjnym bloku powstaną 58 mieszkania o powierzchni od 27 do 65 m kw. Wszystkie lokale będą miały balkony lub tarasy. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe o łącznej powierzchni niemal 500 m kw. Dwa podziemne piętra zajmie garaż, w którym zaprojektowano również komórki lokatorskie i miejsce do przechowywania rowerów.
 


 

Inwestycję przy Gdańskiej 1 wyróżną murale, które powstaną na dwóch ścianach budynku. Ich autorem będzie artysta Dawid Celka. Obraz ma przedstawiać romantyczną opowieść o spotkaniu ludzi, pięknym Wrocławiu, Odrze i Śródmieściu.

Zobacz też: Aparthotel Legnicka 60C we Wrocławiu z mikroapartamentami
 

Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na trzeci kwartał 2021 roku.

Przeczytaj też:

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in