Nowa Kreślarnia dla Politechniki Warszawskiej

24.01.2014

Prawie 12 mln netto będzie kosztowała rozbudowa gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Prace na zlecenie Politechniki Warszawskiej wykona Skanska. W lipcu 2015 r. ma zakończyć się rozbudowa istniejącego gmachu Nowej Kreślarni, będącego siedzibą Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. W zakresie umowy dobudowane zostanie nowe skrzydło. Będzie to budynek pięciokondygnacyjny o powierzchni zabudowy niemal 600 m²– mówi Piotr Biedalak, kierownik budowy Skanska. – Z uwagi na połączenie nowego skrzydła z powstałym w okresie międzywojennym zabytkowym obiektem Starej Kreślarni Politechniki, prace projektowe wymagały stałej współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Obiekty będą połączone szklanym łącznikiem na poziomie 0-3. Elewacja nowego budynku będzie nawiązywać do architektury Starej Kreślarni.

W ramach projektu powstanie: 10 laboratoriów, aula, 37 pomieszczeń dla kadry naukowo-dydaktycznej, pomieszczenia administracyjno-biurowe i rekreacyjne. Łączna powierzchnia użytkowa budowanego skrzydła to 2661 m².

Zostaną w nim zastosowane rozwiązania ułatwiające dostęp do edukacji osobom niepełnosprawnym, takie jak m.in.: pochylnie, podjazdy dla wózków, windy, odpowiednio wyposażone łazienki, właściwej szerokości drzwi, posadzki w jednym poziomie oraz oznakowanie wszystkich pomieszczeń językiem Braille’a.

W toku prac firma wykona także przyłącza kanalizacji sanitarnej i deszczowe, a także elektryczne i komunikacyjne.

 

 

Gmach Nowej Kreślarni usytuowany jest u zbiegu warszawskich ulic: Noakowskiego i Koszykowej. Dzięki rozbudowie zwiększona zostanie funkcjonalność oraz powierzchnia dydaktyczna obiektu, przy zachowaniu harmonii z istniejącym otoczeniem.

Przedmiot umowy jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 w związku z realizacją przez Politechnikę Warszawską projektu pn. „Rozbudowa Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej”.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.