Nowa kotwa segmentowa HST3 Hilti

08.03.2016

Firma Hilti wprowadziła na polski rynek innowacyjną kotwę segmentową HST3, która znajdzie zastosowanie w każdych warunkach.

Ze względu na swoją konstrukcję umożliwia kotwienie bliżej krawędzi, a dzięki dużej wytrzymałości na rozciąganie i ścinanie sprawdzi się w konstrukcjach dowolnego typu fasad. Kotwa Hilti HST3 jest przeznaczona do wielu profesjonalnych zastosowań.

HST3 to metalowe kotwy segmentowe z kontrolnym momentem dokręcającym. Innowacyjność HST3 polega na nowoczesnej konstrukcji kotwy. Składają się na nią trzy elementy:
– Zoptymalizowana powłoka całej kotwy, pozwalająca na redukcję naprężeń w podłożu, dzięki czemu istnieje możliwość zmniejszenia odległości od krawędzi, odległości osiowych oraz grubości podłoża.

– Geometria tulei umożliwiająca przenoszenie najwyższych obciążeń.

– Wykorzystanie wysokiej jakości materiału stali poprzez formowanie na zimno.

 

 

Bogate portfolio produktowe HST3 daje możliwość wyboru kotew od najkrótszych do najdłuższych. Dodatkowo specjalne kotwy z dużymi podkładkami sprawdzają się w większych otworach, np. fasolkowych. Nowe kotwy mają zdefiniowane w aprobacie technicznej dwie głębokości kotwienia, co daje możliwość wykorzystania jednej kotwy w kilku różnych aplikacjach. Ponadto, krótkie kotwy sprawdzają się nawet w podłożu o grubości 80 mm.

Istotną zaletą nowego rozwiązania jest także wszechstronność zastosowania tej kotwy. Kotwy HST3 przeznaczone do betonu spękanego oraz niespękanego sprawdzają się w każdych warunkach, między innymi podczas mocowania maszyn przemysłowych, poręczy, balustrad, elewacji, czy konstrukcjach stalowych. Ponadto, nowa HST3 ma aprobatę ETA na trzy różne metody wiercenia. Składają się na nie wiercenie standardowym wiertłem oraz wiertłem rurowym TE-CD, dzięki któremu wiercimy bezpyłowo, co jest szczególnie ważne w obiektach o wysokich wymaganiach higienicznych, np. szpitalach lub tam, gdzie czyszczenie otworów pod aplikację kotwy nie zawsze wykonane jest prawidłowo. Trzecią metodą jest wiercenie diamentowe za pomocą DD-EC1, dzięki czemu beton silnie zbrojony nie stanowi problemu, a czas wiercenia jest porównywalny do wiercenia standardowego – mówi Pamela Karbowa, kierownik produktu – Technika Kotwienia w Hilti. – Kotwy HST3 zostały przebadane w laboratoriach Hilti zgodnie z filozofią europejskiej aprobaty technicznej w klasach betonu od C12/15 do C80/95. Aprobata ETA obejmuje klasy betonu od C20/25 do C50/60. Jeśli wykonanie projektu budowalnego nie jest możliwe z zastosowaniem kotwy HST3, to znaczy, że niemożliwe jest zastosowanie jakiejkolwiek innej kotwy segmentowej na rynku – dodała.

Na polskim rynku kotwy HST3 dostępne są w dwóch wersjach wykończeniowych – ze stali węglowej ocynkowanej galwanicznie oraz stali nierdzewnej.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.