Modernizacja Domu Zdrojowego w Gdańsku Brzeźnie

09.07.2019

Dom Zdrojowy w gdańskiej dzielnicy Brzeźno odzyska dawny blask. Budynek zostanie odremontowany i przeznaczony na potrzeby Centrum Edukacji Ekologicznej. Zrewitalizowany zostanie również otaczający go park.

Umowa na przebudowę Domu Zdrojowego w Brzeźnie

Oferty w przetargu złożyły 3 firmy najwyżej oceniono firmę Poleko Sp. z o.o., która zaproponowała najniższą cenę (ok. 23 mln zł brutto) oraz wykazała się doświadczeniem w realizacji tego typu projektów. Umowę na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania Domu Zdrojowego w Gdańsku Brzeźnie podpisał przedstawiciel miasta Gdańska, inwestor (Hevelianum) oraz wykonawca (firma Poleko). Prace budowlane rozpoczną się w lipcu 2019 r. i potrwają 18 miesięcy.

Dom Zdrojowy w Brzeźnie – zakres prac

Obiekt znajduje się pod nadzorem konserwatorskim, a zakres prac jest bardzo rozległy. Przedmiotem zamówienia jest bowiem m.in. przebudowa i zmiana sposobu użytkowania obiektu, budowa budynku technicznego, układu drogowego z miejscami postojowymi, zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej z przyłączem i zbiornikami wód deszczowych przetrzymującymi wody, linii kablowej oraz rozbiórka budynku gospodarczego. Odtworzone zostaną fragmenty ogrodu z trawnikami i zielenią ozdobną. Od strony morza znajdzie się miejsce na ścieżkę edukacyjną, hotel dla owadów, meble parkowe i modułowe skrzynki na uprawy. Powstaną również miejsca parkingowe.

 

Zobacz: Osiedle Nadmorski Dwór w Brzeźnie

 

Funkcje Domu Zdrojowego w Brzeźnie po modernizacji

Obiekt nie tylko zostanie odrestaurowany, ale również zmieni swoją funkcję, na Centrum Edukacji Ekologicznej. Grupy zorganizowane młodzieży szkolnej, uczestnicy indywidualni oraz mieszkańcy Brzeźna będą mogli wziąć udział w  m.in. wykładach, szkoleniach, panelach dyskusyjnych i warsztatach. Do dyspozycji gości będą także miejsca noclegowe i restauracja. Dom Zdrojowy ma też pełnić funkcję miejsca spotkań i integracji lokalnych społeczności.

 

 

Urząd Miejski w Gdańsku

 

Sprawdź też: Młode Miasto. Rewitalizacja terenów dawnej stoczni w Gdańsku

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.