Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Projekt Dom - Nowy Wymiar

14.04.2009

 

Pod Katowicami powstaje nowoczesny i ekologiczny dom jednorodzinny, którego zaletą jest dostosowanie do praktycznie każdej rodziny. Firma Sanitec KOŁO, jako uczestnik projektu Dom – Nowy Wymiar dostarcza domowi typowemu indywidualnych rozwiązań w zakresie armatury sanitarnej.

 

 

Lekkie, drewniane konstrukcje szkieletowe zyskują rosnącą popularność w gronie architektów. Trwałość i łatwość obróbki tego surowca pozwala na budowanie dowolnych obiektów, nawet w najzimniejszych krajach Europy. Indywidualny projekt domu jednorodzinnego autorstwa arch. Roberta Koniecznego, założyciela słynącej z innowacyjnych projektów pracowni KWK Promes, to jedna z takich ekologicznych i solidnych konstrukcji. Założeniem projektowym domu typowego było stworzenie takiego obiektu, który będzie pasował do każdej działki i do prawie każdej rodziny. Dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 224 m2 został zbudowany na planie koła, dzięki czemu zmieści się na każdej powierzchni działki. Sercem domu jest trzon wewnętrzny, którym poprowadzono wszystkie instalacje i korytarz komunikacyjny. Żadna z wewnętrznych ścian budynku nie jest nośna, co daje użytkownikom budynku daleko idącą swobodę kształtowania układu i programu wnętrz.
Dom według indywidualnego projektu jednego z najbardziej uznanych polskich architektów, powstający w podkatowickiej Pszczynie to idealna propozycja dla rodziny 2+2. Parter przeznaczono na strefę dzienną – znajdzie się tam zaplecze gospodarcze oraz pokój gościnny. Piętro to przestrzeń prywatna właścicieli, gdzie usytuowano sypialnie oraz pomieszczenia sanitarne. Architekt przewidział trzy łazienki, których wyposażenia podjęła się firma Sanitec KOŁO.
 
 
źródło: www.kolo.com.pl
 

 

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube