Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Odmieniona dzielnica Paryża

13.11.2007

Generalną przebudową mieszkań i sklepów o łącznej powierzchni 34 tys. mkw w XIX dzielnicy Paryża zajmie się francuski deweloper Meunier Habitat.

W ramach projektu przewidziane jest zmniejszenie o połowę zużycia energii wobec dzisiejszych norm i wykorzystanie w 30 procentach odnawialnych źródeł energii. Rozbudowa sieci transportu komunalnego, łącznie z przedłużeniem linii tramwajowej T3 i budową nowego dworca – to kolejne „punkty” do zrealizowania w ramach kontraktu. Francuski deweloper z dumą podkreśla, że to -  najbardziej ambitna operacja podjęta w Paryżu w zakresie trwałego rozwoju. A w wykonaniu tego ambitnego zadania pomogą mu czterej partnerzy, w tym wydział nieruchomości urzędu miasta. 2010 rok – to planowany termin ukończenia całego przedsięwzięcia.

Źródło (tekst): Rzeczpospolita
www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube