Biurowiec w Porcie Popowice to kolejny obiekt, który powstanie na terenie Portu Popowice we Wrocławiu – projektu realizowanego przez Vantage Development.
Biurowiec w Porcie Popowice częścią dużego projektu
Port Popowice to jeden z największych obszarów inwestycyjnych we Wrocławiu, który obejmuje 14 ha. Ma tam powstać ponad 2,5 tys. mieszkań, przestrzenie komercyjne oraz rekreacyjne. Wkrótce rozpocznie się także realizacja obiektu biurowego. Teren inwestycji jest otoczony terenami rekreacyjnymi: Parkiem Popowickim, Parkiem Zachodnim oraz rzeką Odrą.
Biurowiec w Porcie Popowice będzie miał 13 tys. m² powierzchni użytkowej na 7 kondygnacjach. Projekt architektoniczny powstał w pracowni WXCA. Budynek będzie się cechował nowoczesnym wzornictwem i przeszkloną elewacją z układem pionowych oraz poziomych przesłon, przypominających żyletki.
Biurowiec ma powstać w połowie 2021 r.
Czytaj także: 5 najciekawszych biurowców w Polsce
Biurowiec w Porcie Popowice – biura szyte na miarę
Architekci wyposażyli biurowiec we współczesne rozwiązania, jeśli chodzi o aranżacje przestrzeni.
– Przewidzieliśmy elastyczną możliwość aranżacji przestrzeni biurowej, w której znajdą się mobilne miejsca pracy (hot desks), wspólne stoły, miejsca spotkań w domowej atmosferze (soft seatings) czy pokoje ciszy (silent rooms) – mówi Paulina Kucharska z WXCA.
Wejścia do biurowca w Porcie Popowice umiejscowiono w dogodny dla użytkowników sposób: znajdują się zarówno od strony przystanków autobusowych przy ul. Wejherowskiej, jak i budowanego osiedla mieszkaniowego.
Poszczególne kondygnacje są tak zaplanowane, by można dostosować je do liczby oraz potrzeb najemców. Na parterze budynku znajdzie się przedszkole oraz przestrzeń gastronomiczna. Na 2 podziemnych kondygnacjach powstaną garaże na 300 miejsc parkingowych.
Proekologiczne rozwiązania w biurowcu w Porcie Popowice
Biurowiec w Porcie Popowice zostanie zrealizowany zgodnie z wymogami certyfikatu LEED GOLD, określonymi przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego.
W budynku będą m.in. stojaki rowerowe, prysznice i szatnie dla rowerzystów oraz miejsca postojowe dla pojazdów elektrycznych.
Architekci zadbali również o to, by stworzyć miejsca pracy optymalnie wykorzystujące naturalne oświetlenie. Zastosowane zostanie także inteligentne zarządzanie systemami grzania, chłodzenia i wentylacji, pozwalające na automatyczne wprowadzanie procedur umożliwiających oszczędność energii, jak np. free cooling czy sterowanie predykcyjne.
Przeczytaj też: Dynamiczny warszawski rynek biurowy