Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Crown Square

15.04.2009

Drugi poziom naziemny biurowca Crown Square, powstającego na warszawskiej Woli, jest już prawie gotowy – poinformował belgijski inwestor, firma Ghelamco Poland.

Pomimo stagnacji na rynku belgijski deweloper, który w zeszłym roku oddał do użytku najwięcej powierzchni biurowych spośród wszystkich inwestorów w Polsce (według rankingu „Warsaw Business Journal”), nie zwalania tempa. Firma zakończyła najbardziej czasochłonny etap budowy, czyli część podziemną budynku, obejmującą 3 poziomy parkingu. W chwili obecnej kończą się właśnie prace przy budowie drugiej kondygnacji naziemnej biurowca. Oddanie budynku do użytku deweloper planuje na I kwartał 2010 roku.
 
 
 
Inwestycja Ghelamco na warszawskiej Woli to także jeden z niewielu nowych biurowców tak blisko centrum miasta z dostępną nowoczesną powierzchnią biurową. Już teraz Ghelamco prowadzi rozmowy dotyczące wynajmu powierzchni. Pierwszą firmą, która zdecydowała się na najem biur jest GATX Rail Poland (będąca częścią GATX Corporation, specjalizującego się w usługach leasingu finansowego w sektorze transportu kolejowego, lotniczego, morskiego i innych). Firma zajmie 1.000 m2 czyli całe jedno piętro biurowca Crown Square. Przeprowadzka zaplanowana jest na luty 2010 r.
Biurowiec Crown Square to najnowsza warszawska inwestycja klasy A, realizowana przez firmę Ghelamco. Budynek stanowi dopełnienie kompleksu Crown Investments, w skład, którego wchodzą już Crown Point i Crown Tower, uznane przez CEE Real Estate Quality Awards za najlepsze budynki biurowe roku 2004 w Europie Centralno-Wschodniej.
 
 
Nowopowstający Crown Square liczyć będzie 17.000 m2 powierzchni ulokowanej na 13. kondygnacjach naziemnych. Pod budynkiem przewidziano trzy poziomy podziemne, na których znajdzie się 227 miejsc parkingowych. Część powierzchni zaprojektowano tak, by oprócz funkcji biurowej spełniał także funkcję usługowo-handlową. Na parterze budynku znajdzie się zatem restauracja, salonik prasowy oraz sklep spożywczy.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube