Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie zakończona

28.02.2018

Centrum Dziedzictwa Kulturowego (CDK) powstało z inicjatywy Urzędu Miasta Pruszków i zrealizowane zostało przez spółkę STRABAG.

Budowa obiektu o wartości ok. 71,7 mln zł brutto rozpoczęła się w listopadzie 2014 r. z planowanym terminem przekazania inwestycji miastu z początkiem 2018 r.

Centrum Dziedzictwa Kulturowego powstało u zbiegu Alej Jerozolimskich i ulicy Bohaterów Warszawy. Obiekt połączy funkcje sportowo-rekreacyjne i kulturalne. W nowym, trzykondygnacyjnym budynku swoją siedzibę będą miały trzy instytucje: Centrum Kultury i Sportu, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”.

 

 

W ramach zrealizowanej przez STRABAG inwestycji powstała sala widowiskowo-teatralno-kinowa, która pomieści 400 osób, sala konferencyjna na 200 miejsc i sala baletowa. W budynku znalazły się także zaplecze sportowe ze ścianką wspinaczkową, sala do gry w Ricochet, część hotelowo-gastronomiczna oraz ogólnodostępny parking podziemny.

Celem budowy CDK było stworzenie miejsca, w którym mieszkańcy Pruszkowa będą mogli rozwijać i spełniać swoje zainteresowania w zakresie szeroko pojętej kultury i sportu. Centrum Dziedzictwa Kulturowego służyć będzie m.in. do organizacji dużych, prestiżowych imprez kulturalnych, promujących artystów lokalnych oraz mniejszych uroczystości miejskich. Natomiast dla tych osób, które będą chciały aktywnie i w ruchu spędzić tu czas, przewidziano siłownię i fitness, a także zaplecze do treningu wspinaczkowego.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube