INTERsoft-IntelliCAD, wersja Professional+

23.08.2007

Funkcjonalny, wielodokumentowy program graficzny wspomagający projektowanie 2D i 3D.
Ze względu na swą filozofię działania oraz ten sam format zapisu danych (DWG) do złudzenia przypomina program AutoCad. Program jest dostępny w trzech odmianach (Premium, Professional, Professional+), umożliwiając Klientom, zgodnie z zasadami INTERsoft, dopasowanie go do własnych potrzeb i aktualnych zadań projektowych.

Funkcjonalny, wielodokumentowy program graficzny wspomagający projektowanie 2D i 3D.
Ze względu na swą filozofię działania oraz ten sam format zapisu danych (DWG) do złudzenia przypomina program AutoCad. Program jest dostępny w trzech odmianach (Premium, Professional, Professional+), umożliwiając Klientom, zgodnie z zasadami INTERsoft, dopasowanie go do własnych potrzeb i aktualnych zadań projektowych.
INTERsoft rozszerzając funkcjonalność programu i dopasowując go do potrzeb polskiego rynku, może Państwu zaproponować wbudowaną przez siebie funkcję importu plików w formacie MBA.
Pozwala to na czytanie szczegółowych rzutów i przekrojów z programu ArCon.
INTERsoft Sp. z o.o. jako jedyna firma w Europie środkowej i Wschodniej, a co za tym idzie również w Polsce, jest członkiem konsorcjum ITC (IntelliCAD Technology Consortium, USA) – jedynego właściciela praw autorskich do kodów źródłowych programu. Członkostwo firmy INTERsoft w konsorcjum ITC oraz udział Prezesa firmy w pracach Rady Dyrektorów Konsorcjum gwarantuje naszym klientom rozwój i ciągłą aktualizację programu.

Podstawowe możliwości programu:
Tworzenie rysunków 2D i 3D (w skali 1:1) poprzez rysowanie i pełną modyfikację wszystkich elementów 2D i 3D z możliwością pełnej obsługi brył ACIS (krojenie, wycinanie, odciskanie, części wspólne, grupowanie, fazowanie, optymalizacja brył poprzez usuwanie zbędnych krawędzi i wierzchołków); powierzchnie pokrywane są kolorami krawędzi lub teksturami zadanymi przez użytkownika. Możliwość wczytywania oraz edycji obrazów rastrowych m.in. jako pliki: JPG, TIF, BMP, GIF, PNG).
Program umożliwia wprowadzanie i definiowanie biblioteki symboli, bloków, tekstów prostych i złożonych (czcionki SHX i True Type), wymiarowanie: liniowe i kątowe, z możliwością definiowania stylów wymiarowania.
Precyzyjne drukowanie rysunku umożliwia zadawanie wszystkich parametrów wydruku, przeskalowane zostaną wszystkie elementy geometryczne rysunku, tekst i wymiary. Ustawienia te można zapisać w pliku i wykorzystać w następnych dokumentach.
Obsługa formatu DWG:
INTERsoft-IntelliCAD obsługuje format DWG bez jakiejkolwiek konwersji. Oznacza to, że rysunki wykonane, na przykład w AutoCadzie są odczytywane i zapisywane bez jakichkolwiek zniekształceń.
INTERsoft-IntelliCAD obsługuje rysunki AutoCada zapisane w wersjach od 2.5 do 2007.
Analogia z programem AutoCad:
Zarówno funkcje jak i sposób ich oznaczania przypomina użytkownikom program AutoCad. Logika pracy: linia komend, ich wywoływanie, pełna zgodność formatów plików (DWG, DWF, DWT i DXF); praca na warstwach, współrzędne kartezjańskie i biegunowe; tryby wymiarowania, explorer analogiczny do Design Center; uchwyty, atrybuty, kreskowania, funkcje precyzyjnego rysowania (ESNAP), itp. Dodatkowo możliwość importu linii, stylów wymiarowania stworzonych w AutoCadzie przyspiesza pracę.
Elementy pomagające w precyzyjnej pracy:
Precyzję rysowania zapewnia: siatka pomocnicza, funkcje rysowania ortogonalnego oraz automatyczne rozpoznawanie punktów zaczepienia (bazowych), które posiada każdy obiekt, np. linia – środek, punkty końcowe oraz miejsca przecięć linii. Poruszanie się po projektach, ich wizualizacja, możliwa jest dzięki wszystkim trybom zoom, regeneracji i panoramowaniu rysunku oraz dynamicznemu obrotowi obiektów 3D.
Pełna personalizacja programu:
Dokładne i proste sposoby modyfikacji menu górnego, pasków narzędzi, paska stanu i skrótów klawiszowych z możliwością ich rozszerzania, pozwala przystosować program do własnej wygody. Dodatkowo konfiguracja ekranu roboczego, jego koloru i wielkości krzyża nitek, usprawniają pracę nad rysunkami.

Dostępne wersje programu:
Premium — podstawowa wersja programu zawierająca opisane powyżej funkcje.
Professional — zawiera funkcjonalność wersji Premium oraz dodatkowo możliwość fotorealistycznej wizualizacji i renderingu.
Dla obiektów 3D możliwe jest zatem zdefiniowanie tekstur oraz ustawienia oświetlenia.
Professional+ — zawiera funkcjonalność wersji Professional oraz dodatkowo możliwość tworzenia oraz pełnej edycji brył ACIS.

INTERSOFT

90-057 Łódź
ul. Sienkiewicza 85/87
tel. +48 42 6891111
fax +48 42 6891100
biuro@intersoft.pl
http://www.intersoft.pl/
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.