Innowacyjne łączniki TitaniumPRO

15.05.2018

Firma Marcopol wprowadza do swojej oferty nowe produkty z grupy łączników rozporowych i ramowych TitaniumPRO, które są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych uzależnionych od użytego do ich produkcji surowca.

TitaniumPRO to produkty o innowacyjnej budowie pozwalające wykonać efektywne zamocowania w różnych podłożach, nawet takich, które charakteryzują się niską nośnością bądź trudną (ze względu na samo osadzenie łącznika) strukturą wewnętrzną. Do takich materiałów zdecydowanie należy zaliczyć: ceramiczne materiały poryzowane – jak choćby pustaki ceramiczne, beton komórkowy – pustaki gazobetonowe czy silikatowe bloczki drążone (otworowane). Innowacyjne łączniki TitaniumPRO pozwalają wykonać efektywne i wytrzymałe zamocowania nie tylko w tradycyjnych podłożach, takich jak beton lub cegła pełna, ale także w podłożach trudnych i wymagających. W wypadku tych podłoży uzyskanie wysokiej nośności połączenia realizowane jest przez łączniki zarówno poprzez ich wielostronny docisk do podłoża, jak i poprzez wykorzystanie kształtowego schematu ich pracy w podłożu. Dlatego nowe łączniki osiągają bardzo wysokie, potwierdzone badaniami parametry wytrzymałościowe.

 

 

BLUE LINE

Nasza oferta łączników ramowych oraz rozporowych TitaniumPRO dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych uzależnionych od użytego do ich produkcji surowca. Rozróżnienie kolorystyczne zostało wprowadzone, aby ułatwić
użytkownikom właściwą identyfikację produktów. Linia niebieska „BLUE Line” dedykowana jest łącznikom rozporowym i ramowym, wykonanym z polipropylenu barwionego w masie. Polipropylen jako tworzywo konstrukcyjne pracuje w węższym zakresie temperatur. Łatwiej ulega procesom starzenia, nie jest odporny na promieniowanie UV, wykazuje zdecydowanie niższą udarność. W linii „BLUE” dostępne są łączniki rozporowe w średnicach nominalnych 06, 08, 010, 012, 014, 016. Oferta zamocowań ramowych obejmuje średnice 08, 010, 012 i długości maksymalnie do 340 mm. Oba typy łączników oferowane są w połączeniu z wkrętami stożkowymi lub sześciokątnymi. Linia niebieska zalecana jest do stosowania wewnątrz pomieszczeń, gdzie brak jest niekorzystnego wpływu warunków atmosferycznych oraz dużych dobowych wahań temperatur.

 

 

RED LINE

Linia czerwona „RED Line” dedykowana jest z kolei łącznikom wykonanym z najwyższej jakości poliamidu „nylonu” barwionego w masie. Produkty z nylonu pracują w szerszym zakresie temperaturowym (-40oC/+80oC). Cechują się wysoką odpornością na procesy starzenia, wysoką udarnością, jednocześnie osiągając blisko dwukrotnie wyższe parametry wytrzymałościowe. W linii „RED” dostępne są łączniki rozporowe o średnicach nominalnych 06, 08, 010, 012, 014 oraz ramowe o średnicach 08, 010, 012 i długościach maksymalnie do 340 mm. Linię RED zalecamy w szczególności stosować na zewnątrz pomieszczeń, wykonując zamocowania poddane ekspozycji na promieniowanie UV lub wysokim dobowym amplitudom temperatur.

 

Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub

ul. Oliwska 100
80-209 Chwaszczyno
dzial.handlowy@marcopol.pl
www.marcopol.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.