Innowacyjne blachy stalowe GreenCoat

14.04.2015

Firma SSAB wprowadza na globalny rynek branży budowlanej rozwiązania w zakresie blachy stalowej powlekanej organicznie GreenCoat. Technologia GreenCoat zapewnia odporność na korozję, długotrwałe utrzymanie dobrego wyglądu produktu oraz mniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne, nawet w surowych warunkach klimatycznych.

GreenCoat to nowa marka innowacyjnych i zrównoważonych produktów powlekanych organicznie, przeznaczonych dla branży budowlanej i innych sektorów. Produkty GreenCoat mają kolorową powłokę wykonaną częściowo na bazie oleju roślinnego, zamiast tradycyjnie stosowanej ropy naftowej, co znacząco zmniejsza ich wpływ na środowisko. Produkty te są wysoce odporne na korozję, promieniowanie UV i zadrapania, pozostając przy tym łatwe w formowaniu.

Jesteśmy pewni co do niezawodności naszych powłok. Odpowiada za nią 40 lat doświadczeń w testowaniu oraz praktyczne sprawdzanie się ponad 10 000 paneli w warunkach zewnętrznych zlokalizowanych: na zachodnim wybrzeżu Szwecji oraz na Florydzie, w Stanach Zjednoczonych. Panele te dobrze sprawowały się w niezwykle trudnych warunkach klimatycznych, bez względu na porę roku, w śniegu, lodzie, deszczu, słońcu i podczas burz – zapewnia Pär Åkerbäck, dyrektor działu barwionych produktów powlekanych w SSAB.

GreenCoat PLX można przykładowo używać w temperaturze do -10°C. Dzięki temu ekipy kryjące dachy są w stanie pracować przez cały rok, co pozwala na oszczędności kosztowe – dodaje Pär Åkerbäck.

 

 

Produkty stalowe GreenCoat dla branży budowlanej stanowią także znacznie lżejszy materiał niż betonowe dachówki i w mniejszym stopniu ulegają wydłużeniu pod wpływem temperatury niż inne materiały, co oznacza mniejszą podatność na wypaczenia. Ponadto w 100 procentach nadają się do recyklingu oraz łatwo je wytłaczać, giąć, ciąć, perforować i profilować.

Wszystkie blachy są dostępne w szerokiej palecie atrakcyjnych kolorów i wykończeń, optymalnych dla takich zastosowań, jak: komponenty dachowe, elementy systemów rynnowych, fasady lub profile.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.