Osiedle Stacja Dom pod Warszawą wchodzi w III etap budowy, w którym powstanie sześć budynków mieszkalnych.
Stacja Dom jest realizowana przy ulicy Mleczarskiej 9A w Piasecznie. Generalnym wykonawcą osiedla jest firma Totalbud, a deweloperem – spółka Stacja Dom. Projekt przygotowała pracownia PDV Architekci & Studio DWA.
– W Stacji Dom zaoferujemy ponad 300 mieszkań o metrażach od 25 do 85 m². Sprawdziła się cała nasza koncepcja zaoferowania budynków nietuzinkowych nie tylko dla indywidualnych nabywców mieszkań, ale także na rynek zakupów inwestycyjnych mieszkań na wynajem. Wyprzedzamy bowiem przepisy, jakie już wdrażają inne państwa Unii Europejskiej. Chodzi o regulacje prawne wobec mieszkań i budynków na wynajem, które muszą spełniać wymagania jak dla hoteli. Chodzi o podwyższoną nośność stropów, lepsze zabezpieczenia przeciwpożarowe i drogi ewakuacyjne. Gdyby przepisy takie weszły w życie także w Polsce, nasi klienci będą na nie przygotowani. (…) Nie jest to jedyny atut Stacji Dom i z dużą satysfakcją usłyszeliśmy od organu nadzoru budowlanego, iż wznosimy pierwsze w Piasecznie bloki o podwyższonym standardzie – komentuje budowę osiedla Maciej Kuczyński – prezes spółki inwestorskiej.
Budynki na osiedlu mają konstrukcję słupowo-płytową. Do tej pory powstały dwa obiekty mieszkaniowe. Trzeci budynek powstaje w ramach etapu III. Ma on już wykonaną płytę fundamentową, trwa budowa słupów i ścian garażowych. Stan surowy obiekt osiągnie w połowie września tego roku, a przed jego końcem roku mają zostać ukończone wszystkie roboty mokre wraz z ociepleniem budynku.
Stacja Dom ma być osiedlem ekologicznym, bez kotłowni gazowych. Ciepła woda i CO dochodzi z piaseczyńskiego Przedsiębiorstwa Ciepłowniczo-Usługowego, które, dzięki bardzo dużej dotacji unijnej, dysponuje jedną z najnowocześniejszych w Polsce gazową kotłownią niskoemisyjną. Osiedle zlokalizowane jest obok zielonych, częściowo rolnych terenów, stąd też jego kameralność. Mimo to mieszkania mają okna o bardzo wysokiej izolacyjności akustycznej, a w budynku nr 1 wzdłuż ulicy Mleczarskiej zastosowano najwyższą ich izolacyjność.
– Płytki podłogowe części wspólnych są klasy premium. Portale wokół drzwi wykonujemy z płyt laminowanych. Na tarasach i balkonach kładziemy kompozytowe deski tarasowe, praktycznie niezniszczalne w przeciwieństwie do płytek. Obudowy balkonów są ze szkła bezpiecznego, natomiast przegrody międzybalkonowe z estetycznych płyt HPL – opowiada Marek Jabłoński – kierownik budowy z ramienia generalnego wykonawcy.
Spółka deweloperska ma pozwolenie na budowę wszystkich 6 zaplanowanych budynków. Teren jest w pełni uzbrojonym pod całość tej inwestycji.
Czytaj także: Aroma Park – rusza realizacja III etapu
Essentiel – nowe budynki mieszkaniowe w Warszawie