Dom Mehoffera – malarskie inspiracje

20.09.2019

Dom Mehoffera w Warszawie to budynek, który ma być inspirowany fińskim budownictwem, a jednocześnie twórczością malarza Józefa Mehoffera.

 

 

Dom Mehoffera powstanie przy skrzyżowaniu ulic Mehoffera i Światowida na warszawskim Tarchominie. Firma YIT kupiła tam grunt o łącznej powierzchni ponad 6800 m2, na którym postawi 13-kondygnacyjny budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej ponad 6600 m2.

W Domu Mehoffera znajdą się 129 mieszkania: kawalerki oraz lokale 2-,3- i 4-pokojowe o powierzchni od 27 do 81 m2 oraz 2 lokale usługowe o powierzchni ponad 1300 m2. Mieszkańcy otrzymają do dyspozycji 179 podziemnych miejsc postojowych. Z najwyższych pięter będzie się rozpościerał widok na miasto i na Wisłę.

Deweloper ma już prawomocne pozwolenie na budowę. Niebawem planuje ogłosić przetarg na wybór generalnego wykonawcy. Rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w tym roku. Za wykonawczy projekt architektoniczny odpowiada pracownia Brit Plan.

 

Czytaj też: Rusza budowa III etapu Nordic Mokotów

Największy co-living w Polsce – Smartti Mokotów

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.