Centrum Usług „Mulnik” w Świnoujściu

27.04.2020

Na wyspie Uznam w Świnoujściu rozpoczyna się rewitalizacja dawnych terenów wojskowych. W pierwszym etapie zrealizowana zostanie strefa działalności gospodarczej pod nazwą Centrum Usług „Mulnik”.

 

PORR S.A. podpisał umowę z Miastem Świnoujście i ZWIK Świnoujście na rewitalizację terenów powojskowych na wyspie Uznam. Zadanie zostanie zrealizowane w ciągu dwóch lat. W pierwszym etapie powstanie Centrum Usług „Mulnik”. Wartość kontraktu to ponad 29 milionów złotych (ok. 6 mln Euro). Dofinansowanie unijne projektów w kwocie 15 mln zł miasto otrzymało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20, w ramach Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego, stowarzyszenia do którego należy Świnoujście.

 

W ramach projektu teren powojskowy o powierzchni 5,5 ha zostanie oczyszczony z przedmiotów niebezpiecznych oraz zdegradowanych budynków a następnie zagospodarowany. Na terenie przyszłego CU „Mulnik” wybudowane zostaną drogi wewnętrzne z odwodnieniem i oświetlenieniem, ścieżki rowerowe, chodniki, zatoki autobudowe, miejsca postojowe dla samochodów osobowych i ciężarowych. Zadanie obejmuje również budowę sieci wodno-kanalizacyjnych oraz telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych.
 

Zobacz też:

Na terenie opuszczonej bazy wojskowej powstanie strefa ekonomiczna, będąca odpowiedzią na potrzeby lokalnych przedsiębiorców o szerokim profilu działalności. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza na tym terenie lokalizację obiektów usługowych, produkcyjnych, magazynowych, składowych, biurowo-administracyjnych oraz portowych.

 

Wizualizacja Centrum Usług „Mulnik” w Świnoujściu (©UM Świnoujście)

 

Przyszłe CU „Mulnik” znajduje się przy drodze dojazdowej i wyjazdowej z promów Karsibór, a w przyszłości także tunelu. Dostęp do terenów przemysłowych na Mulniku poprawi w przyszłości dodatkowo obwodnica wschodnia Świnoujścia. Za te obie miejskie inwestycje – przeprawę pod Świną oraz obwodnicę – odpowiada PORR S.A.

 

PORR S.A.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.