Budowa Oliva Koncept w Gdańsku

23.03.2020

Budowa osiedla Oliva Koncept w Gdańsku jest na etapie stanu surowego zamkniętego. W sześciu apartamentowcach wykonano kompletną izolację i zainstalowano okna.

 

 

Oliva Koncept powstaje na terenie Starej Oliwy w Gdańsku. Z okien budynków będzie można podziwiać Trójmiejski Park Krajobrazowy. Oddano już stan surowy zamknięty inwestycji, a teraz trwają kolejne prace, związane z m.in. wykonaniem elewacji klinkierowej i zagospodarowaniem terenu.

– Dużo czasu zajęło nam zaprojektowanie odpowiednich elewacji. Po długich dyskusjach zdecydowaliśmy się na wariant z wertykalnymi podziałami z płytek klinkierowych, ułożonych w pasach o dwóch odcieniach i grubościach, nadających bryłom dodatkowej struktury i dodających ścianom głębi – opowiada Zbigniew Reszka, główny architekt osiedla z biura Arch-Deco.

 

 

Inwestycja będzie wyposażona w nowoczesne technologie i rozwiązania.

– Zaawansowany system automatyki budynkowej w każdym lokalu umożliwi zdalne sterowanie – przy pomocy paneli dotykowych oraz aplikacji na smartfonach – temperaturą w pomieszczeniach oraz wyłączanie prądu w mieszkaniu. Jego modularna struktura pozwoli też na łatwą i szeroką rozbudowę o automatyczne sterowanie punktami oświetleniowymi, klimatyzacją, żaluzjami i markizami, zaworami odcinającymi oraz wieloma innymi elementami wyposażenia – mówi Arkadiusz Zalaszewski – dyrektor ds. sprzedaży w Budner Inwestycje.

Wszystkie lokale Oliva Koncept będą miały stolarkę okienną wykonaną z modrzewia syberyjskiego, z aluminiową nakładką od zewnątrz. Okna balkonowe i tarasowe będą zrealizowane w niskoprogowym systemie podnoszono-przesuwnym, co zapewni brak progów – wyjście znajdzie się na poziomie podłogi w mieszkaniu. W prawie wszystkich oknach zamontowane zostaną zewnętrzne żaluzje sterowane elektrycznie, zaś w niektórych lokalach na tarasach wykonane markizy elektryczne. Systemy klimatyzacyjny i inwerterowy będą zamontowane bez konieczności umieszczania jednostek zewnętrznych przy elewacji lub na tarasach.

Na osiedlu powstaną podziemne parkingi.

Michał Baryżewski – wiceprezes biura Arch-Deco wyjaśnia, że głównym założeniem przy projektowaniu osiedla było nawiązanie do zabudowy alpejskiej. Powodem jest pagórkowate ukształtowanie ternu, na którym powstaje Oliva Koncept. Budynki schodzą tarasowo w dół, nie przesłaniając się. Równie istotną inspiracją było nawiązanie do architektury najbliższej okolicy.

Termin oddania osiedla do użytku to III kwartał br.

 

 

Czytaj także: Osiedle Optima w Gdańsku w rozbudowie

Palio Office Park z nową koncepcją

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.