Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Rozstrzygnięte przetargi w branży budowlanej - obiekty wielkogabarytowe

31.08.2018

W lipcu br. ogłoszono 493 wyniki postępowań przetargowych w analizowanej branży. Ich łączna wartość opiewała na kwotę nieco ponad 2,5 mld zł.

Serwis PressInfo.pl opracował raport podsumowujący informacje o rozstrzygniętych przetargach w branży budowlanej – obiekty wielkogabarytowe. W zestawieniu wzięto pod uwagę podbranże: lotniska, lądowiska, magazyny, zakłady produkcyjne, obiekty handlowe, nawodne, sportowe, użyteczności publicznej oraz wojskowe.

Poniższe zestawienie przygotowane zostało na podstawie informacji zamieszczonych w Biuletynie Zamówień Publicznych i Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (TED) i jest poprawne w takim samym stopniu co zgłoszone informacje.

W relacji miesięcznej – względem czerwca – ilość pozytywnie rozstrzygniętych postępowań przetargowych (zakończonych wybraniem wykonawcy zamówienia) pozostała na tym samym poziomie. Zmniejszyła się natomiast łączna kwota wartości zamówień o ok. 600 tys. zł.

Najwięcej rozstrzygnięć przetargowych w analizowanej branży zostało ogłoszonych w województwie mazowieckim. W badanym okresie były to 84 wyniki. Mazowieckie po raz kolejny w tym roku zostało województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę. Suma wszystkich wyników przetargów w tym regionie wyniosła ponad 899,7 mln zł.

 

Fot. © Tupungato - Fotolia.com

 

Analiza zmonitorowanych informacji pod kątem łącznej wartości wygranych postępowań przetargowych pokazała, że najwyższą kwotą może się pochwalić TRAKCJA PRKII S.A. Najdroższy przetarg w branży budownictwo wielkogabarytowe, którego wynik opublikowano w lipcu, dotyczył „Zaprojektowania i wykonania robót w ramach projektu Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z wykorzystaniem istniejących odc. linii kolejowych nr 406, 273 351 – Zadanie A”. Postępowanie zostało ogłoszone przez PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE S.A. Wartość przetargu wyniosła 390 088 562,01 zł. Zwycięzcą została firma TRAKCJA PRKII S.A.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube